Podzimní botky: Nebojte se barev

Boty na podzimní a zimní období nemusí být všechny jenom v neutrálních barvách černé a šedé. Dámy s pěkně tvarovanými nohami mohou vnést do obouvání trochu vzrušení barevnými kozačkami. Když si s nimi sladí oblečení, budou vypadat dokonale.

Nepoutejte pozornost na problémové partie

Pro menší ženy se silnější postavou jsou trefou do černého třeba nízké kozačky Černá barva opticky zužuje a zmenšuje. Pro silné malé postavy se také lépe hodí kozačky bez výrazných ozdob, aby zbytečně nepoutaly pozornost na problémové partie.  Teplé a měkké široké hnědé kozačky dobře sednou hlavně vyšším a štíhlým nohám. Zajistí dokonalé pohodlí, nohy v nich budou jako v pokojíčku. Můžete si je vzít třeba k vlněné sukni a zateplenému kabátku nebo dokonce kožíšku.

Žádná nuda ani pro malé nožky

Ostrá špička u kozaček s vysokým podpatkem je prvkem, který výborně opticky zúží silné nohy. Vysoký, téměř jehlový podpatek také výrazně pomůže malé postavě. Nízké kozačky bez podpatku nemusí být žádná nuda. Můžete si příjemně pohrát s barvou i zdobnými prvky. Ovšem nejlépe padnou menším štíhlým nožkám, je jenom potřeba správně doladit celý outfit.

S ozdobami buďte opatrné

Podpatek a černá barva by sice měly malým postavám pomáhat, ale ne vždy to tak bohužel musí být. S velkými zdobnými prvky, jako jsou přezky, spony, zipy, ale i potisky nebo vrstvení materiálu, je třeba u buclatých menších postav zacházet velice opatrně.

Obecně platí pravidlo, že čím vyšší kozačky a vyšší podpatek, tím více dokážou zúžit a prodloužit postavu. U kotníčkových kozaček toho pravidlo musíme trochu poupravit. Silnější postavě k lichotivějšímu looku pomáhají hlavně úzké kotníčkové kozačky na vyšších podpatcích. Naopak v širokých modelech s kožíškem, bez podpatků a s nízkou podrážkou vypadají ženy ještě podsaditěji, než ve skutečnosti jsou. Barevných bot se ale nemusí bát ani baculky.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová