Domácí zdravé sirupy – už žádné sirupy z obchodů!

Žít zdravým životním stylem – to je věc, na kterou si jen lidé musí zvyknout. V mnoha případech se do tohoto zdravého životního stylu lidé nepouštějí, protože se nechtějí potýkat s tím, že budou muset omezit sladkosti a cukrovinky, které natolik milují. Jenže zdravý životní styl přináší i řadu takových cukrovinek, které se budou moct požívat absolutně jakkoliv moc, protože jsou zdravé. Jedná se o nejrůznější domácí müsli, které si uděláte podle receptů ve zdravých kuchařkách a podobně. Mnoho lidí má však pak problém především s pitným režimem, než právě se stravováním. Pitný režim jim dělá problém z toho důvodu, že se bohužel ukazuje, že lidé neumí pít čistou vodu z kohoutku, ať už z jakéhokoli důvodu.

Tento problém se však dá vyřešit pomocí sirupů. Ze svého jídelníčku rozhodně musíme vyhodit sladké sirupy, které najdeme v obchodech mnohdy za nesmírně směšné ceny. Často si takové sirupy koupíme, ale pro naše zdraví je to naprosto nepředstavitelná hloupost, protože takové sirupy v sobě nesou pro nás ne příliš dobré látky, které jsou horší, než kdybychom požili třeba hotovou hromadu sladkostí. Pakliže vám vadí voda jako taková, nesměřujte k těmto sladkým sirupům, ale zvolte raději svou vlastní domácí formu sirupů, kterou si připravíte naprosto zdravě!

Jak takové sirupy uvařit?

Uvařit si svůj vlastní domácí sirup je opravdu jednoduché. Chce to mít nasbírané jen bylinky, z jakých chceme sirup dělat. Nemusí to však být jenom bylinky, ale sirup jde taky uvařit s mnoha různých druhů ovoce. Můžeme tak tedy uvařit mátový nebo meduňkový sirup, dále také ostružinový nebo malinový. Samozřejmě si ovoce rozvaříme, popř. bylinky řádně vylouhujeme, poté zahustíme jediným sladidlem, a to třtinovým cukrem, který není zdaleka tak špatný, jako klasický rafinovaný bílý cukr. Je ale nutné, abychom ho nesladili moc, stačí mírně – ať se sladkost rozhodně nerovná klasickému sirupu z obchodu. Sirup pak naléváme do láhví, které najdeme v mnoha obchodech buď se zahradnickými nebo s vinařskými potřebami, které se prodávají zhruba od šesti korun za jednu.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová