Jaké šperky volit k elegantnímu looku?

U mnoha žen jednou přijde den, kdy se musí nachystat na takovou příležitost nebo událost, na kterou se bohužel nehodí jen tak kdejaké ležérní basic tričko s potiskem nebo bez, roztrhané džíny a oblíbené tenisky. Někdy se zkrátka musíme obléknout elegantně, protože si to daná příležitosti či událost vyžaduje. Nejčastěji se jedná například o svatby, dále také o hostiny, slavnostní slavení výročí s partnerem, dále třeba o slavnostní oběd s rodinou. Takových příležitostí je zkrátka habaděj a my bychom měli pochopit, že na takové příležitosti musíme volit trochu stylovější look než jen obyčejnou pohodlnost.

Většinou volíme šaty, ale díky tomu, že se v poslední době staly populární zejména úzké cigaretové kalhoty, pak jsou dobrou volbou taky. K nim se však hodí především košile nebo elegantní top. Na nohy pak dáme většinou lodičky nebo pohodlnější polobotky, které jsou pohodlnější variantou. Ovšem ke každému elegantnímu looku je zapotřebí i nějaký šperk. Jaké šperky volit a jak je kombinovat?

Nekombinujte masivní náhrdelníky s masivními náušnicemi!

Základním pravidlem při výběru šperků je to, že volíme buď masivní náhrdelník, nebo masivní náušnice, pokud chceme tedy zvolit masivní formu šperků. Šperky volíme na základě výstřihu a celkového looku. Pokud máme větší výstřih, pak bychom měli sáhnout raději po masivních náušnicích nebo obyčejném řetízku, který je takřka neviditelný, který můžeme zkombinovat například s jemnými náušnicemi. Pokud výstřih skoro žádný nemáme, pak volme rozhodně masivní náhrdelník, k němuž pak můžeme, ale samozřejmě nemusíme, dávat i miniaturní takřka neviditelné náušnice. Pokud zvolíme hodinky, dbejme na to, aby nebyly jinak barevné než zbytek šperků. Dalším pravidlem je to, že se nekombinují zlaté a stříbrné prvky. To samé platí například u náramků nebo třeba ještě u náramků na nohy ke kotníku. Všechno k sobě musí ladit – jinak se pokazí i ten nejlepší elegantní look.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová