Pánské šperky: Pečlivý výběr podtrhne stylovost

Už dávno není pravda, že šperky jsou pouze dámskou záležitostí. I muž touží být elegantní. Podaří-li se to, vybere si vhodný šperk, sladěný s  oblečením. Jedině tak nic nenaruší jeho krásu. Doplňky, mezi kterými si vybírá, patří náramky, řetízky na krk, náhrdelníky, prsteny a také spony na peníze. A dojem je dokonalý…

Jedna příležitost, jeden styl

Doba, kdy si lidé mysleli, že náramek u muže působí zženštile, je dávno pryč. Ovšem pánské šperky jsou osobitou kategorií. Zatímco ženám je dovoleno téměř vše, alespoň pokud jde o šperky, u mužů platí, že méně je více. Proto je třeba dávat při výběru pozor. Důležité je sladění barvy kovu u všech šperků, které má muž na sobě. Nechce-li vypadat jako pouťový prodavač, na každou příležitost se rozhodne pro jeden styl. Může přitom styly i měnit a být tak trochu chameleonem.

Doplňky vyjadřují moji osobnost

Nezapomíná na zásady nošení. Řetízek a náhrdelník patří vždy na tělo, vidět ho mohou jenom nejbližší. Lépe vypadají silnější řetízky či náhrdelníky s masivnějšími přívěsky. Náušnice, třeba v podobě decentního kamínku musí korespondovat s oblečením. Ruce si muž udržuje v jednom tónu, tedy ke zlatým hodinkám zlatý prsten, ke stříbrným stříbrný. S počtem prstenů šetří a vy byste měli také, ke snubnímu se hodí maximálně dva další.

Prsten s erbem

Elegantní silnější kruh s kamenem je ideální, případně rodový pečetní prsten s erbem. Hodně rozšířený je náramek nošený na ruce, kde nejsou hodinky. Z velkého výběru náramků si muži vždy zvolí podle své chuti od ocelových článků až po pravou kůži. Zde nepřijdou zkrátka ani mladí rebelové, i pro ně se najde něco vyjadřující jejich osobnost. Svěží a naprosto nekonvenční. Tečkou dokonalého vyladění outfitu je spona na peníze. Znaky, které ji zdobí, vždy vyjadřují osobnost.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 368 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová