K jakým příležitostem se hodí různé střihy dámských šatů

Konečně je pryč doba, kdy nebylo, co si pěkného obléci, vládla uniformita. A to bylo špatně, navíc dámské šaty jsou jedinou módní výsadou žen. Kdo jiný nosí tento druh oděvu? Nikdo, jen Skotové si oblékají sukně, neboť jde o tradici sahající do XVI. století. Dnešní trh nabízí neskutečné množství stylů, střihů, že je kolikrát těžké se v nabídce orientovat.

Univerzální šaty

Tento typ šatů naleznete pravděpodobně v každém ženském šatníku. Přestože střihy nemají žádné omezení, obvykle jsou jednobarevné bez odzdob, charakteristické svým jednoduchým rovným střihem a tvarem, sahají přibližně po kolena.  Tady do slova platí – v jednoduchosti je síla. Levné, jednoduše střižené a hlavně pohodlné šaty se hodí ke všem druhům kozaček, lodičkám, nazouvákům nebo sandálům. Jsou ideální na procházku, nákupy i na romantickou večeři. Klidně si je ráno můžete obléci do práce, prostě všude a vždy v nich budete elegantní.

Večerní šaty

Večerní dámské šaty jsou určené pro zvláštní, slavnostní příležitosti. Nosí se krátké i dlouhé mají propracovaný, složitý střih, drahé tkaniny – hedvábí, samet, šifón, krajky. V tomto případě každá žena touží na sebe upoutávat pozornost, proto mají výrazné zdobení v podobě zlaté výšivky, korálků, kamínků a flitrů.  Pořídit si luxusní večerní dámské šaty už něco stojí. Kolikrát jde o nejdražší položku ve vašem rozpočtu, přestože dlouhá večerní róba jinak řečeno plesové šaty se nosí jen na jednu příležitost.

Mini šaty

Délka těchto šatů kolikrát jen tak, tak schová to, co má být před zraky ostatních utajeno. Tento typ dámských šatů si může dovolit jen majitelka krásné štíhlé postavy s ohledem na věk. Starší dámy a boubelky si musí vybírat šaty s délkou minimálně na dlaň nad kolena, ideálně ke kolenům nebo dlaň pod kolena.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová