Znak letošního podzimu je kostka!

Je tady podzim, což znamená dát sbohem letním vzorům, jako jsou například plameňáci nebo květiny. Ale jaký vzor zvolit pro podzim? No přeci kostku! Velikost či barva kostek je čistě na vašem vkusu a někdy i odvaze.

S kostkovaným vzorem si můžete zakoupit téměř cokoliv. Od sukní až po čepice. Dokonce boty či doplňky tomuto vzoru neušly.

Vše s mírou

Tento vzor je dost výrazný. Proto se nevyplatí ho kombinovat s jinými vzory. Výrazným barvám bychom se měly dámy také vyhnout, pokud na sebe oblečeme něco s kostkovaným vzorem. Co tedy ke kostce? Skvělou volbou k tomuto vzoru jsou jednobarevné kousky, tlumených barev a bez jakýchkoliv potisků.

Šachová barevná kombinace by nemusela být na škodu. Ale pokud chcete být IN, zvolte tóny hnědé. Například hnědou kostkovanou sukni a k ní bílou košili a hnědé kozačky, které ladí jak s kabátem tak kabelkou.

Velikost kostky

Pokud na tento vzor nejste zvyklá a nějak se v něm necítíte. Zvolte jemnější tedy menší kostky. Tento vzor je usedlejší a je snadné jej kombinovat se zbytkem šatníku. Ale určitě nezanevřete na větší kostkovaný vzor, byla by to velká škoda.

Také bychom neměly zapomínat na velké kostkované šátky!

 

Kostka není jako kostka

Pokud se ale kostek nebojíte a chcete skombinovat více kostkovaných věcí najednou je třeba dát si pozor na jejich tvar. Záleží nejen na barvě ale také na tvaru. Pokud vzor nebude stejný, mohlo by to pokazit celkový vzhled vašeho outfitu. Což by mohla být škoda. Proto při nákupu či oblékání tento aspekt zvažte.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová