FOX

Logo lišky bylo založeno roku 1974 profesorem fyziky a v nadcházejících letech začala působit jako dodavatel komponentů pro motokros na evropský trh. O tři roky později se založil profesionální motokrosový tým Moto-X Fox, díky kterému se značka dostala rychlostí blesku i na americký trh. Najednou se následně stala nejlepší ne továrním týmem a obstála ve velké konkurenci národního šampionátu AMA 125cc. Úspěch se muselo využít, a tak začala působit během třicátých let i v módě. Svými ručně vyráběnými oděvy se stala během těch let nejprogresivnější značkou pro mladou generaci. Tato skatová značka si našla své oblíbence velmi rychle a dodnes je jednou z nejprodávanějších v oblasti módy pro mladé.

Fox se zaměřuje nejen na oblečení, ale také na doplňky, jako jsou zejména batohy či kšiltovky s rovným kšiltem, které jsou opravdu populární zejména v dnešní době, kdy se právě tyto kšiltovky řadí k těm nejstylovějším. Oblíbeným produktem této značky jsou ale také vysoce odolné boty Fox, jež právě díky své odolnosti zapůsobily zejména v oblasti sportu zvaném skateboarding. Jelikož „skejťáci“ si rádi mezi sebou šířili tipy na kvalitní obuv, odolné boty Fox se dostali díky klebetám ven. Následně se staly velmi populární i při jiných sportech, mezi které patří například kolo nebo BMX.

Pakliže však patří k těm, kteří si potrpí na stylovou, avšak elegantní módu, nesahejte po kouscích této značky. Její výroba se opravdu specializuje pouze na takové produkty, které by ocenili ti, kteří hrají či dělají výše zmíněné sportovní aktivity. Mladá generace má totiž trošku jiný styl než ta starší a právě tato značka jim chce vyjít vstříc. A stále, i po těch letech, si přichází na své oblíbence a její popularita pořád roste.

Nezapomeňte ale, že se značka Fox nezaměřuje pouze na odolnou obuv, ale také na oblečení a doplňky. Kšiltovky a batohy jsou velmi oblíbené a kupují se takřka denně. Ztěžovat si.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová