Dr. Martens

Anglie je velmi krásná země. Mnoho lidí ji navštěvuje den co den, aby se jen tak podívali na jednotlivé památky či si zašli do nejrůznějších filmových studií. Jenže Anglie není pouze skvělá pro turisty, ale také pro módní nadšence, protože právě v této zemi započalo svou velkou dráhu spoustu vrcholových návrhářů, kteří se dodnes řadí k těm nejlepším ve svém oboru. Svou dráhu tady začal nespočet nyní velmi oblíbených módních značek, které jsou opravdu na úrovních vítězů v mnoha módních kategoriích. Například na prvním místě v kategorii ty nejlepší boty jednoznačně vítězí značka Dr. Martens, která se proslavila zejména tak zvanými „gladiátorkami“. Ty u nás letěly zejména během loňského jara, ovšem v Anglii a u mnohých jedinců i u nás v České republice frčí stále.

Jednalo se prvotně o zdravotní boty

Než si ale zmíníme aktuální situaci na trhu s těmito botami, pojďme zamířit trošku do historie. Původně se totiž jednalo o zdravotní obuv, která byla dílem bavorského doktora. Později se ale původně pracovní boty trošku zmodernizovaly a přestaly být součástí pouze uniformy anglického dělníka. Kvůli pevnosti a okované špici byly boty totiž hodně těžké, a proto se staly oblíbenou zbraní v pouličních bitkách. Dokonce byly i zakázány na fotbalových stadionech nebo v hospodách, protože dokázaly způsobit opravdu těžká zranění. Díky modernějšímu vzhledu si pak našly své místo v botnících každého rockera, punkera nebo motorkáře.

Ostatně toto místo si nechalo dodnes. Sice se loňské jaro dostaly chvilku do oblíbeného kruhu módních trendů, po chvilce ale zase spadly právě do kategorie pro rockery a punkery. Díky svému stále stejnému vzhledu tak dokola zaujímají více lidí, kteří k této skupině sklouznou. Že jsou těžké, to už není problém. Pro tuto skupinu je to jakýsi nestárnoucí trend, kvůli kterému se ta tíha na nohou vyplatí.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová