Kam se vydat v Londýně?

V celém světě je miliony míst, které jednou v životě musíme navštívit. Řada lidí neuvidí ani jen zlomek toho, což je škoda, protože je naší jakousi povinností poznávat nejen svou kulturu, ale také i kulturu někoho jiného a cestovat. Cestování je osvobozující a uklidňující. Právě díky cestování nacházíme neustále mnoho nových zážitků, které jsou zkrátka přesně to, co potřebujeme. Život je přece o zážitcích, které sbíráme, nikoliv pouze o práci, ve které pracujeme. Proto bychom se měli snažit o to, abychom alespoň několikrát v roce poznali něco nového.

Mezi nejčastější dovolené, kam se lidé vydávají, patří jednoznačně Londýn. Londýn je velmi krásný a lidé tam chodí většinou pracovat. Mnoho studentů odjíždí po škole do zahraničí a právě rovnou do Londýna za prací, proto se není čemu divit, když v České republice neustále ubývá schopné pracovní síly. Sice se na našem bankovním účtu mine opravdu velké množství peněz, ale na druhou stranu v Londýně také spoustu utratíme, protože je tam opravdu draho. Mnoho lidí si stěžuje, že je draho zejména v České republice, a to konkrétně v Praze, to však ještě nezažili Londýn, kde je drahá hlavně městská hromadná doprava. A lidí? Těch je tam také mnohem více!

Pokud se však do tohoto krásného města chcete vydat, pak by pro vás bylo dobré zřídit jakéhosi virtuálního průvodce, který by vás upozornil především na ta nejkrásnější místa, která lze v Londýně navštívit. Je jich totiž habaděj, přesto existuje řada dominant, které jsou hotovou povinností vidět.

• Londýnské oko

Když se mnohým z nás vybaví Londýn, pak k tomu jedině i Londýnské oko, které je naprostou dominantou tohoto města. Každý správný turista by na tuto londýnskou atrakci měl zavítat, aby viděl toto nádherné město se vší parádou a z té nejlepší vyhlídky.

• Tower Bridge

Další obrovská dominanta, u které se fotí řada turistů. Jedná se opravdu o unikátní most, který je v celém Londýně snad nejznámější. I tato zastávka patří na seznam míst, kam se každý turista musí při návštěvě Londýna podívat!

• Big Ben

Kdo by neznal slavný a turisty opravdu oblíbený Big Ben! Mimo krásné dvoupatrové autobusy a červené telefonní budky je právě i Big Ben něco, co se vybaví vždy, když se slovo „Londýn“ vysloví.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 368 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová