Různé druhy ponožek k různým tipům obuvi

Móda je oblast, ve které se orientují především ženy. Je však nutné podotknout, že se v ní orientují v poslední době i pánové, kteří se radují především z toho, že mohou svým partnerkám ukázat, že i oni se umí obléknout. Navíc dobře vypadající pánové vždy zaujmou na ulici více než ti, kteří jsou oblečení naprosto běžně a neformálně. Ženy však také zaujmou vždy tím, že mají svůj vlastní osobitý styl, který o nich mnohé poví.

V módě se však také vyskytují nejrůznější módní hříchy, které nás opravdu rychlostí blesku dostanou do módního pekla. V současné době se takové hříchy týkají především toho, co nosíme ve svých botách za ponožky. Každým rokem touto dobou se opakuje, že Češi nosí ponožky v sandálech, což je naprostý vrchol nevkusu. Tak se však správný Čech rozhodně pozná. Dámy v poslední době dělají přešlapy zejména tak, že si do balerín bohužel dávají barevné nevkusné ponožky, které s velkou pýchou ukazují světu. I toto by mělo být jistým tabu. Stejně tak silonové ponožky, které se jen zarývají nad kotníky a při jejich odhalení je to taktéž vrchol nevkusu.

Zejména u bot a u ponožek je nutné si uvědomit, že každý druh boty musí mít jiný druh ponožky. Styly se tu sice míchají, ale jsou jistá pravidla, která bohužel nejde překročit. Jaká pravidla se tedy musí dodržovat?

• Do polobotek barvičky!

Polobotky jsou boty, které jsou formální, ovšem každý formální look potřebuje trochu oživit, a to nejlépe barvičkami, které jsou naprosto fantastické právě do bot. Pokud nosíte polobotky hojně, pak se rozhodně zaměřte i na to, abyste do nich nosili také barevné ponožky. Právě tak zaujmete a ukážete, že jste styloví přesně tak, jak to udává móda.

• Do balerín existují ponožky speciální!

Ženy, které nosí barevné ponožky v balerínách, by si měly uvědomit, že to takových bot se nosí především ten typ ponožek, který zakrývá jenom špičky prstů. Přesně takové ponožky se nosí v balerínách, aby nohy nezapáchaly, jako tomu bývá tehdy, kdy se nosí boty na boso.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová