Deodorant na boty a nohy: Nejsnazší způsob, jak se zbavit nepříjemného pachů

Provází vás nepříjemný zápach z nohou? Jak zabránit jeho vzniku? Jaké jsou prostředky pro nohy a boty, jež mohou být použity každý den? Jak vyrobit vlastní deodorant? Odpovědi na tyto a další otázky přináší tento článek.

Příčiny nepříjemného zápachu nohou

Příčinou nepříjemného zápachu bot a nohou je nadměrné množení bakterií a plísní, které jsou potravou při velkém pocení nohou. Zbavit se jich není snadné, přesto existuje několik zásadních pravidel jak eliminovat pach nohou:

  • Nošení špatné kvality, těsné boty vyrobené ze syntetických materiálů, neprochází jimi vzduch a neabsorbují vlhkost. Chcete-li se zápachu nohou vyhnout, měli byste si podle velikosti vybrat boty z přírodních materiálů.
  • Syntetické ponožky a punčochové kalhoty také narušují přirozenou termoregulaci, podporují růst bakterií a houbových chorob.
  • Neschopnost dodržovat osobní hygienu, onemocnění nohou a nehtů, dlouhá doba nošení stejných ponožek a vložek do bot. Ortopedické vložky doporučujeme měnit každý rok, protože obsahují speciální antibakteriální impregnaci a uhlíkovou vrstvou, která zabraňuje růstu bakterií. Konvenční vložky doporučujeme měnit každé tři měsíce.
  • Lidé, kteří pravidelně cvičí, se více potí, a pokud nosí uzavřenou obuv nebo tenisky. Žádné speciální nástroje nejsou pro ně dost dobré.
  • Stres, endokrinní onemocnění, diabetes a další faktory vedou k pocení. V tomto případě je třeba se nejprve zbavit příčin nadměrného pocení.

Deodorant na nohy a boty

Nejjednodušším řešením tohoto problému je pořídit si deodorant pro boty. V současné době existuje velká škála nástrojů, které se liší v cenové kategorii, formy uvolňování, mechanismu účinku. Koupit deodorant v obchodě je snadné, nabízejí je v oddělení s obuví a to ve formě spreje, prášku (mastek) a balzámu. Deodorant ve formě spreje se nastříká na čistou suchou nohou na obou stranách a mezi prsty, stejně jako uvnitř boty. Aplikuje se na umyté nohy po celý den, zabraňuje bakteriím a chrání proti tvorbě plísní. Prášek a balzám se nanáší na povrch chodidla.

Recept na domácí deodorant

Pokud z nějakého důvodu nechcete používat spreje a jiné produkty určené pro eliminování zápachu nohou, deodorant si můžete sami vyrobit doma.

Postup:

  • Čtyři lžíce jedlé sody smícháme se stejným objemem kukuřičného škrobu a přidáme osm kapek esenciálního oleje tea tree a levandule.
  • Dobře promíchejte a v noci práškem prosypte boty.
Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová