Zoologické zahrady jako unikátní výlety s dětmi

Děti jsou samozřejmě radosti, ale mnohdy také starosti, protože nám doslova trhají nervy. Jenže někdy jsou naprosto hodné, proto by si zasloužily nějakou odměnu. Hraček mají habaděj a sladkosti zrovna neprospívají jejich zdraví, proto je někdy dobré zajet si třeba na nějaký výlet o víkendu, díky kterému děti poznají zase trochu jiný svět a rozhodně nebudou sedět u her u počítače, jako je tomu v dnešní době relativně zvykem. Čerstvý vzduch je pro děti přece jenom skvělým trávením volném času o víkendech, proto neleňte a zajeďte si na nějaký skvělý výlet s obědem.

Mezi dětmi nejoblíbenější výlety patří rozhodně výlety na hrady a zámky, díky čemuž děti poznají, jak kdysi žili princové a princezny nebo také králové a královny. Mnohdy jsou na zámcích vytvořeny pohádkové okruhy, kdy se děti mohou obléknout do kostýmů a jsou provázeny po zámku někým, kdo má také oblečený dobový kostým. Takové výlety jsou dětmi opravdu velmi oblíbené, ale někdy se na takový výlet bohužel nemůžete dostat, protože to zkrátka k nějaké takové památce máte daleko. Není se tedy čemu divit, když se rozhodnete například pro zoologickou zahradu, která také sklízí u dětí obrovské úspěchy.

Už devatenáct zoologických zahrad v České republice!

V České republice se aktuálně nachází zhruba devatenáct zoologických zahrad, které rozhodně stojí za návštěvu. Mezi nejoblíbenější se řadí rozhodně pražská zoologická návštěva, která je podle nejrůznějších statistik nejhezčí zoologickou zahradou v Evropě. Mezi další oblíbené zoo se řadí rozhodně Zoo Dvůr Králové, protože právě zde se setkáte se safari projížďkou mezi ohroženými exotickými zvířaty. Žirafy a zebry vám budou nastrkovat hlavy, abyste si je v autobuse, kterým budete projíždět, pohladili. Další krásnou zoo je Zoo Lešná, která je hodnocena návštěvníky jako vůbec nejpěknější zoologickou zahradou v Česku.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová