Bez kapuce ani ránu a to ani v létě

Naprosto zásadním doplňkem parky je kapuce. Dny jsou plné nečekaných zvratů počasí. Právě v takovou chvíli oceníte kapuci, která je přirozenou součástí parky. Může být i lemovaná kožíškem. Různé odepínací kapuce u zimních bund většinou nejsou příliš dobrým řešením. Netvoří střihem s bundou dokonalý celek, navíc odepínacím systémem může foukat dovnitř.

Šňůrky a pásky zajistí teplot

Velice užitečné je také zavazování v pase formou různých šňůrek. Mohou vypadat i docela atypicky, nebo mít na konci výraznější prvek a design parky tak příjemně oživit. Především ale plní praktickou funkci. Když je zavážete, dovnitř už nebude foukat.

Ochrana před nepřízní počasí

U parek bývá navíc velmi dobře vypracovaná ochrana proti nepřízni počasí. Například v podobě zipu s légou proti větru nebo nastavitelných stahovacích suchých zipů či knoflíků na manžetách rukávů.

S podšívkou nebo bez? Obojí!

Některé parky bývají s podšívkami jiné bez nich. Vyplatí se mít v šatníku jednu s podšívkou pro chladnější dny a jednu bez podšívky pro teplejší počasí.

Soustřeďte se na střih

Parky navíc mají řadu zajímavých prvků, které jim dodají švih a mají i praktickou funkci jako například kapsy. Za ty nejšikovnější a střihově nejelegantnější se v současnosti považují fishtail parky, které disponují véčkovým výstřihem zezadu.

Kompromis mezi elegancí a sportovním lookem

Dá se říci, že parka je jakýmsi kompromisem mezi kabátem a vysloveně sportovní bundou. Spojuje přednosti obojího. Můžete ji vzít jak do společnosti, když jdete třeba do kina, na setkání s přáteli, tak i na hřiště. Záleží na jejím konkrétním provedení, které prvky vyniknou, a které se naopak potlačí, zda půjde o sportovnější či naopak elegantnější model.

Khaki, hnědá a černá je nadčasová

A co barvy? I v tomhle směru je to hlavně na vás. Nadčasovou klasiku tvoří hlavně khaki, hnědé a černé parky. Jejich využití je velice univerzální, hodí se prakticky ke všemu. Ovšem kdo je odvážný, může si pořídit, třeba i výraznou cihlovou parku, která celkovému outfitu dodá švih.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová