Ponča pocházejí z westernového stylu

V záplavě kabátů a bund tak trochu vybočuje jeden textilní kousek, a sice pončo. Je škoda, že jeho krásu ještě některé ženy neobjevily. Přitom jde o skutečně praktický oděv, který vás během časného jara i blížícího se podzimu uchrání před zimou. Navíc si můžete pončo udělat i samy. Postup jeho zhotovení není tak náročný, jako v případě bund či kabátků.

Oblek Indiánů

Odkud vlastně pončo přišlo? Ti, kdo vědí o módě trochu více, správně hádají, že se inspirací pro něj stal westernový a indiánský styl. Za pravé pončo můžeme považovat pončo indiánské. Ovšem dnes už má bezpočtu variací a můžete si ho obléct klidně i do společnosti. Stačí si ho umět vyrobit.

Ideálně padnou ke kostýmu, k šatům i k texaskám

V současnosti už ponču věnují pozornost i renomovaní módní návrháři. Pochopili, že pončo může být v různém stylu. Od klasických barevných indiánských ponč se můžete posunout k decentním jednobarevným kouskům, které si klidně můžete vzít ke kalhotového kostýmu, ale třeba i přes šaty. Barevnější varianty perfektně oživí i obyčejné džíny a zvládnete je vyrobit i za 5 minut

Oblečení pro každou příležitost

Můžete si pončo vzít do práce, na obchodní setkání, večer na rande, ale třeba i o víkendu na výlet. Vidíte, že příležitost nosit pončo se najde každý den. Nemusíte se nijak omezovat. Narazíte-li na kousek, který sedne vaší postavě a barevnému typu, budete se navíc příjemně odlišovat v davu. Vybočíte z uniformity. Na pončo se hodí klidně i stará deka

Nesmíte vypadat, jako medvěd

Není ovšem pravda, že se pončo dá obléci k čemukoli. Nechce-li, dámy, abyste v objemném ponču vypadaly jak medvěd, měly byste řídit určitými zásadami oblékání. Důležité je kombinovat pončo s přiléhavým oděvem. Pak budete vypadat šik. Pončo je rozevláté, a proto nesmí být rozevlátá sukně či kalhoty pod ním. Jinak budete připomínat obra v pytlích.

 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová