15 top trendy pro jaro-léto 2017

Přestože Češi oblečení moc neřeší, tak se o módu zajímají. Oblékat se podle nejnovější módy je důležité pro 41 procent Čechů.Aktuální módní hity sledují teenageři. Starší lidé zájem o módu postupně ztrácejí.Pro zajímavost na Slovensku je téměř o desetinu vyšší zájem o módní trendy, než je evropský a americký průměr.

Tak, jaké oblečení bude letos trendy?

Růžová se snahou, aby vynikla celková ženskost. Obrovské ramena ultramini, kalhotkové banány, obří ozdoby, kovový lesk a kovový závit, volánky … V létě se budou ukazovat nohy a ramena v celé své kráse.

Růžová barva ovládne naše šatníky

Růžová je módní ve všech odstínech – měkké prachové fuchsie, budete na svém vrcholu. Dívky si splní sen a budou nosit šaty jako panenky nebo princezničky.  Růžová s červenou a růžová s fialovou, můžete kombinovat nejintenzivnější odstíny růžové až ohnivě červené. A pokud vás přestane růžová bavit, módní je i modrá a oranžová, nosí se studená modro-šedé paleta barev.

Rozevlátý oblek

In jsou opět klasické obleky v pánském stylu, které se během několika posledních sezón pevně usadily ve skříně módy. Čím větší ramena, klopy, spony, rukávy – tím lépe.

Slušivá kombinéza

Moderní mladé ženy upnuté kombinézy milují. V letošní sezoně musí být model se zipem vpředu a krátkými nebo dlouhými rukávy.

Sportovní oblečení

Je kladen větší důraz na barvy, objemné bundy, nylonové kalhoty v cyklistickém stylu.

Pólo

Klasické tričko s límečkem na zip v nové sezóně bude mít nějaký druh příchuti: provokativní nápis, kapuce nebo „háček“ full-length.

Pásy

Vždy jsou v módě, ale teď hlavně agresivní. Horizontální a vertikální zároveň, široké a úzké.

Kolečka

Bílé nebo barevné, ale ne nutně na černém pozadí.

Květiny

Existují dvě hlavní oblasti: frank cikánská pestrost, která je vhodnější pro brunetky či naivní geometrie 60. – pro dívky s blond vlasy. Nebo vice versa.

Šaty

Velmi módní jsou pytlovité šaty, nebo podobné, na jedné straně, na druhé oděvy starověkých Řeků; a další, jako byste byli připoutání na padáku, ale pohodlné a vhodné na jakoukoli postavu.

Důraz na hruď

Nosí se neslušné hluboké výstřihy, asymetrické výstřihy a komplikované zvonky a píšťalky na hrudi – další způsob, jak upoutat pozornost opačného pohlaví.

Transparentní bílé šaty

Crisp bílé letní šaty – win-win. Léto a bílé šaty na zem nebo pod kolena.

Ozdoby v podobě srdce

Skvělý způsob, jak ukázat, že nejste jen kariéristé, ale také velmi zranitelná duše.

Pastorale

Širokým okrajem slaměného klobouku skryjte svůj obličej, objemná bavlněná halenka, široká sukně nebo kalhoty s velmi vysokým pasem – paráda.

Logo a slogany

Trička s různými hláškami prostě frčí. Tento silný trend se stále opakuje.

Baby-doll šaty

Šaty jako pro panenku jsou opravdu velmi moderní: od mini až po maxi, pastelové barvy, úspěšně zdůrazňující pas a bohatě zdobené volánky.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová