Co si obléknout k maturitní zkoušce?

V životě každého z nás přijde řada okamžiků, díky kterým se nám doslova změní život. Nejdříve to jsou první kroky do školky, potom úspěšný zápis na základní školu a pak následují přijímačky na školu střední. To je pak to nejhezčí období, které máme, protože si užíváme dospělého věku a následně i skládáme zkoušku dospělosti, což je označení pro maturitní zkoušku, která nám otevře brány do reálného života, v němž následující školské vzdělání může být, ale také na druhou stranu ani nemusí. Ostatně nyní se nacházíme v období, kdy se maturitní zkoušky hrnou do středních škol jako lavina. Řada studentů už má za sebou některé praktické testy, ovšem ústní zkouška je teprve čeká. Musí se naučit několik set stran učiva, které jim v mnohém v životě nic nepřinese, ale jistě ho řada lidí v dalším studiu najde velmi ráda, když se bude probírat středoškolské učivo.

Na takovou maturitní zkoušku se samozřejmě nesmí chodit ledabyle oblečení. Musíme dbát na to, abychom trochu vypadali, proto je dobré se obléct trochu elegantněji. U mužů se většinou volí košile, která je vždy vkusným kouskem. I když řada kluků zvolí džíny, není to dobré. Raději sáhněte po vkusných společenských kalhotách nebo dokonce i po obleku, ke kterému samozřejmě patří i polobotky. Pakliže by vám z nebe pršelo štěstí a den maturitní zkoušky by byl trochu chladný, rozhodně zvolte sako, pokud budete mít jenom košili.

Ale co pro dámy?

Studentky volí samozřejmě šaty nebo v poslední době také velmi populární kostým. Šaty se skvěle doplní o silonky nebo punčocháče, které budou opět zaměřeny dle aktuálního počasí. Lodičky či baleríny jsou samozřejmostí, stejně jako například košile, pokud byste nevolili šaty, ale raději byste sáhli po sukni nebo po podobném oblečení. Nezapomínejte na hezky učesané vlasy, protože jako strašák k maturitní zkoušce opravdu nemůžete přijít.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová