S teplými dny za skvělou turistikou

Zima sice pro sportovní typy nese své kouzlo, ovšem toto kouzlo nepolíbí každého. Existuje přeci tolik příznivců zimního období, ale také i spousta odpůrců. Milovníci zimy nyní truchlí, protože následující dny prokazují značnou oblevu, která v sobě nese i zvyšování teplot. Toto je situace, kdy naopak jásají odpůrci zimních měsíců. Již se nemohou dočkat oblíbených sportů, jako je například jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích či jízda na skatu (to se týká převážně mladší generace). Už nyní si všechno potřebné sportovní nářadí vytahují ze svých skříní a garáží a pomalu, ale jistě ho umývají od naneseného prachu.

Zvyšující se teploty ale zapříčiňují také vhodné podmínky pro turistiku. Nadšenci nejrůznějších túr by měli zbystřit, protože náledí a sníh, který jim značně znemožňoval oblíbené výšlapy na nejrůznější hory je pryč. Mohou se tedy v obchodech podívat po novém turistickém vybavení a o víkendu vyrazit na první jarní túru.

Nezapomeňte si dobrou obuv

Nejdůležitějším bodem ve výbavě každého nadšence turistických túr jsou boty. Dobrá a kvalitní obuv je základem každé pěší túry. Pakliže máte na nohou nekvalitní obutí, vámi stanovených deset kilometrů ujdete opravdu jen stěží. Dbejte na správný tvar podrážky a ne na vzhled – to se týká zejména ženské části populace. Chcete si přeci túru užít, nikoli trpět bolestí nohou.

Sluneční brýle pro ochranu zraku

Co ale musí být také dobře chráněno, jsou oči. Jarní sluníčko je mnohdy až otravné, proto dbejte na svůj zrak. Taky se může stát, že najednou uvidíte pouze ošklivé flíčky před očima a z vašeho výhledu na krásnou přírodu nebude nic. Pořiďte si proto kvalitní ochranu v podobě slunečních brýlí. Mnohdy jsou skvělou záchranou, i když si myslíte, že vám ten den budou naprosto k ničemu. Počasí je zkrátka nevyzpytatelné a především velmi proměnlivé.