Proč se vyplatí investovat do kvalitní mikiny?

Mikina je kousek, který má v šatníku snad každý. Ať už ji nosíte jako domácí oblečení, součást sportovního outfitu nebo vám dělá společnost i v ležérních outfitech, neměli byste její výběr podcenit. Přece jen, kdo by chtěl vypadat jako stovka dalších lidí, které potká po cestě do práce anebo muset mikinu vyhodit po dvou vyprání?

Rozdíly mezi běžnou konfekcí a kvalitním kouskem?

Každý den se do něčeho prostě oblékat musíme, a je pravdou, že řetězce s oblečením nabízí mikiny reflektující poslední trendy, a ještě k tomu více méně za levno. O kvalitních kouscích v tomto případě ale není řeč. Mikiny jsou šité z nekvalitních umělých látek a pocházejí z Číny nebo Bangladéše, kde jich byly ušity tisíce, ještě k tomu za nevhodných podmínek a s nedostatečnou finanční odměnou pro švadleny. Navíc vás bohužel po krátké době stejně opustí, protože se projeví jejich nekvalitní zpracování. Taková mikina v šatníku vám nakonec radost vlastně neudělá.

Na druhou stranu, když se rozhodnete opravdu do sebe investovat a koupit si dámskou mikinu, která byla ušita v souladu s myšlenkami slow fashion, získáte nadčasový kousek, který vám bude dělat společnost několik let. Lokální výrobci si dávají záležet jak na výběru materiálu, tak i na kvalitě zpracování. Protože šijí dámské mikiny v omezeném množství, mají čas i na kontrolu kvality, takže se můžou za své výrobky zaručit a vy přesně víte, kdo vám vaší vysněnou mikinu ušil. Můžete se navíc spolehnout na osobní přístup a mít radost, že podporujete lokální trh.

Originální kousek

Každý touží být jedinečný nebo minimálně nevypadat stejně jako půlka planety. A přesně to vám zaručí originální mikiny s potiskem. Pokud zvolíte značku, která si vytváří své vlastní designy a navíc šije mikiny v omezeném množství, můžete si být svou jedinečností jisti. Jestli jste naprostou milovnicí originality a rozhodně vám nevadí být středem pozornosti, určitě se zaměřte na mikinu s barevným potiskem. Některé značky dokonce nabízejí možnost koupě celého setu, a tak si nebudete muset lámat hlavu s doladěním outfitu a necháte vyniknout originální design.

mikiny

Jak vybrat správnou mikinu?

Ať už se rozhodnete pro mikiny s kapucí, mikiny s potiskem nebo pro prodlouženou variantu, vždy se zaměřte na správný střih, kvalitu švů a pročtěte si tabulku s rozměry. Určitě si také prohlédněte složení materiálu. Pokud hledáte mikinu vhodnou na sport, měla by být mírně elastická se složkou funkčního materiálu. A jestli si mikiny získaly vaše srdce a nebojíte se je zakomponovat ani do každodenního outfitu vybírejte materiál podle střihu a zaměřte se hlavně na pohodlí.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová