Jak si vybrat sluneční brýle pro váš tvar obličeje

Správně zvolené sluneční brýle zvýrazní vaše rysy a vytvoří stylovou image. Aby bylo možné vybrat ten správný druh, je třeba nejen sledovat rozmarné módní trendy, ale také znát vlastnosti svého vzhledu. Jak vybrat nejvhodnější brýle? Určete tvar svého obličeje a pak postupujte podle níže uvedených rad.

Oválný obličej

Šťastní majitelé oválného obličeje si mohou oddechnout. Tento typ obličeje snese téměř každý tvar brýlí. Hlavní věc – dodržovat jednoduché pravidlo, šířka obruby by měla být o něco větší než váš obličej v jeho nejširší části. Tato metoda vás zvýrazní a upozorní na oči. Je žádoucí, aby se horní rám oblouku shodoval s linkou obočí.

Kulatý obličej

Lidé s kulatým obličejem často vypadají mladší, než ve skutečnosti jsou, chcete-li brýlemi zvýraznit vaši krásu, je potřeba zvolit obrubu, která vizuálně „vytáhne“ vaší tvář. S tímto úkolem se dokonale vypořádají brýle obdélníkového tvaru s poměrně masivními oblouky.  Hranatý tvar rámů vás zeštíhlí a zatraktivní.

Hranatý obličej

Lidé s hranatým obličejem vytvářejí dojem silné osobnosti. Změkčit výraz vaší tváře pomohou oválné brýle nebo sluneční brýle pilotů. Další dobrou volbou – elegantní, sexy brýle ve tvaru kočičích očí, které jsou populární u mladých dívek: upozorňují na oči. Dokonalé barvy – tmavé, hluboké a bohaté.

Trojúhelníkový obličej (ve tvaru srdce)

Osoba s širokým čelem a špičatou bradou má tvář podobnou srdci. Stylisté doporučujímotýlové a kulaté obruby, které jsou schopny vyrovnat tvar obličeje. Vhodné jsou tlumené barvy a rámy bez větších dekorací.

Obdélníkový obličej

Podlouhlý tvar obdélníkového obličeje s vysokými lícními kostmi a silnou čelistí vám dávají možnost vyzkoušet celou řadu tvarů brýlí, ideální možnost jsou čtvercové nebo obdélníkové poměrně velké obroučky.

Diamantový tvar obličeje

Čelní – lícní kosti v kombinaci se špičatou bradou a úzké čelo. V tomto případě krásně na vás budevypadat oválná nebo kruhová obruba, také je možné experimentovat s kočkou nebo brýlemi pilota.

Na závěr

Brýlová obruba by neměla být širší než nejširší část obličeje. Výjimky mohou být při oválném tvaru obličeje, pro které lze zvolit o něco větší rám (může trošku přesahovat přes okraj obličeje). Při zkoušení rámů na brýle dbejte, aby střed vašich očí byl přibližně ve středu očnic brýlové obruby. Rám by neměl být příliš těsný, neměl by tlačit na nos a zanechávat na něm červené skvrny.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová