Dorothy Perkins

Stalo se to v době, kdy edwardiánská éra pomalu, ale jistě končila. Na britských ženách šlo poznat, do jaké společenské vrstvy patří – jestli jsou poddaní nebo šlechta. Hlavními poznávacími znaky byly především siluety, korzety, sukně a mnohé další věci. A poté v roce 1909 se jedna značka rozhodla všechno změnit. Rozhodla se zamezit rozdílům. Ten rok totiž započala éra značky Dorothy Perkins, který trvá dodnes. Jenže nyní již nemluvíme pouze o Punčochovém zboží a spodním prádle. Ovšem tenkrát to opravdu byla pouze specializace na tyto dva druhy zboží. O deset let později se však setkáváte už se dvanácti prodejnami, které nabízí najednou i pletené a jiné zboží. Od té doby je opravdu čestným členem módního trhu. Z těchto řad dosud nevystoupila. Pouze se zlepšuje. Dorothy Perkins patří zrovna k těm značkám, které se budují dlouho, ale vydrží věky. A tak se i nyní setkáváte s těmi nejlepšími kousky nesoucí právě tuto značku. Společnost je i v současnosti jednou z nejpopulárnějších a díky dobrého jménu na trhu se řadí k těm velmi proslulým značkám, které by chtěla mít doma každá žena.

Dorothy Perkins se zaměřuje především na ženskou a dětskou módu. Tyto dvě části v sobě nesou spoustu druhů oblečení, bot i doplňků. Mezi ty nejoblíbenější v dámském sektoru patří jednoznačně šaty, které svou nadčasovostí stále uchvacují více a více žen. Mimo to se staly velmi oblíbené i boty, jež začala společnost vyrábět nedávno. Dále jsou populární bundy, kalhoty a košile. Samozřejmě ani kabelky nepřijdou zkrátka, protože i tyto kousky jsou absolutně senzační! Dětem se jistě zalíbí to, že se mohou promenádovat ve stejně kvalitním oblečení jako maminka. Dcery si najdou samozřejmě i zastoupení menších kopií ženského oblečení, a tak může matka s dcerou chodit oblečena naprosto stejně. Děti si zamilují také velmi vkusné trička či svetříky, jež vykouzlí i z dětí naprosté elegány. Chlapci se vzhledem stanou gentlemany už v útlém věku, holčičky budou elegantní po mamince už tak malé.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová