Za klokany do Austrálie!

Cestování je v poslední době opravdu oblíbené a není se čemu divit. Mnoho lidí touží poznat nové kultury a vidět něco zcela jiného, co se u nás jen tak nevidí. Ovšem samozřejmě je nutné dbát na pravidlo, které říká, že bychom nejdříve měli vidět kouty České republiky, než se vydáme někam do zahraničí. I Česká republika totiž má kouty, na které se jednoduše nesmí zapomínat a které by se měly vidět alespoň jednou za život! Nejsou to však jen památky či hrady a zámky, ale také i historická města, která v sobě nesou někdy krásnou, jindy dech beroucí minulost, na kterou bychom zapomínat neměli.

Nicméně pokud máte procestované alespoň to nejdůležitější z České republiky, pak se můžete hrnout do světa. Ve světě je však tolik unikátních míst, která stojí za to vidět, že nevíte, kam se vydat první. Mezi unikátní dovolené patří například ta v Benátkách, což je především pro zamilované páry. Oblíbený je hlavně Londýn, kam se chodí především za prací. Mnoho lidí volí i draží variantu, a sice výlet do Spojených států amerických, kde jsou ty nejznámější města a památky, která známe, protože je stále vidíme v mnoha amerických filmech, které jdou neustále v televizi. Mimo to však existuje dalších mnoho měst a zemí, které musíme vidět. Zajímavé je, že na jeden kontinent se zapomíná, a sice na Austrálii. Tento kontinent v sobě nese mnohé krásy, ale lidi na něj cestují opravdu minimálně. Proč?

Hlavní město se nejčastěji plete

Možná je Austrálie málo navštěvována jenom Čechy. S cestovním ruchem totiž tento kontinent nemá problém. Lidé si však nejčastěji pletou to, jaké je tu hlavní město. Díky tomu, že je Sydney nejznámější, pak si všichni lidé myslí, že pokud ji navštíví, pak si zrovna můžou odškrtnout položku „viděl jsem hlavní město Austrálie“, ale bohužel. Canberra je hlavní město tohoto kontinentu.

Pokud se sem přece jen vydáte, navštívit byste měli například Modré hry, které jsou pro Austrálii jakousi dominantou. Stejně tak stojí za návštěvu i Velký bariérový útes, o kterém se děti učí ve škole. Nachází se tu však i řada známých národních parků, které jsou trochu jiné, než jinde, proto stojí taky za návštěvu.