Retro kousky se vrací. Neopovrhujte puntíky ani zvonáči

Milujete módu? Pak vám určitě neuniklo to, že se vrací retro styl. Ještě donedávna jsme návrat tohoto stylu ani neregistrovali, jednotlivé kousky se nevyskytovaly v tak hojném počtu na pultech obchodů. Jenže v nedávné době se do módy začaly linout módní comebacky v obrovském množství, což znamenalo jediné – retro styl je tady. Co tento styl obnáší? Jaké vzory se vrátily a jaké kousky se vyplatí koupit či případně vytáhnout z našich šatníků osmdesátých let?

Vzorů i kousků, které stojí za hřích, je hned několik. Zmíníme si proto nejen vzory či jednotlivé druhy oblečení, které se vrátily do módy, ale i barvy, kterými nesmíme opovrhovat.

Jaké barvy přináší retro styl?

Retro styl se vyznačoval pestrými barvami. A právě o pestrosti to celé je. Jestliže si vzpomínáte na film „Rebelové“, vzpomínáte si i na pestré outfity, kterými se vyznačovaly hlavní herečky. Retro styl nás pobízí, abychom se nebáli kombinovat pestré barvy dohromady.

Zejména je populární žlutá, zelená, výrazně modrá a červená barva.

Jaké vzory frčí?

Co se týče vzorů, dominují puntíky. Puntíky se ocitají nejen na topech či košilích, ale i na šatech či kalhotách. S tímto vzorem jdou ruku v ruce proužky, které nejde nemilovat. O retro stylu se všeobecně ví, že je povoleno kombinovat různé vzory. Nebojte se tedy kombinovat puntíky s proužky.

Jaké kousky oblečení stojí za hřích?

Retro styl je hlavně o čelenkách, jež se nyní hojně nosí. Stejně tak je tento styl o širokých gumičkách, kterých je v obchodech plno. Nezapomeňte na zvonáče. Zvonové kalhoty a džíny sice neměl nikdo v lásce, ale je načase se do nich i na sílu zamilovat. Právě tyto džíny udávají styl.

Stejně tak jsou populární zvonové rukávy či roláky a pásky, jež jsou viditelné na každém outfitu. Zapomenout nesmíme na nestárnoucí látkové tenisky (nejznámější jsou tenisky značky Converse).

Zdroj fotografií: femina.cz, herstyle.cz

 

 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová