Připravte se s námi na příchod miminka

Porod sám o sobě je krásnou, ale také nesmírně stresující záležitostí. Zvlášť pokud se jedná o vaše první miminko. Sepsali jsme pro vás několik tipů, jak se na první měsíce s miminkem připravit a co si určitě musíte pořídit.  

Na internetu je nespočet různých seznamů, co si nakoupit do porodnice a jak si sbalit tašku na porod a pobyt v nemocnici. Tím vás zatěžovat nebudeme, jenom doporučíme se podívat přímo na stránky vaši konkrétní porodnice, většinou mívají seznam vyvěšený na internetu. 

Pár potřeb do začátku 

Určitě jste již mnohokrát slyšely, že nejdůležitější je hlavně psychická pohoda. Teorie dobrá, praxe však může s minimem spánku lehce pokulhávat. Pojďme se tedy raději zaměřit spíše na tu praktickou a hmotnou stránku věci – jaké věci a potřeby pro miminko má cenu si pořídit? 

Předpokládáme, že základní věci jako je postýlka nebo kočárek už máte. Dále se hodí pořídit pár základních kousků oblečení neutrální barvy, vel. 50-56. Na koupání oceníte vaničku a žínku, hodit se bude i skříňka na přebalovací pult nebo jinak dedikované místo na přebalování s plínkami a vlhčenými ubrousky.  

Zdraví nadevše 

Nezapomeňte na bezpečnostní stránku, do postýlky instalujte přenosný monitor dechu, dnes se prodávají i miniaturní náramky nožičku, které hlídají tělesné funkce miminka. Pokud plánujete časté výjezdy mimo domov, oceníte chůvičky. Funkční aplikace s přenosem videa lze však stáhnout i do chytrých telefonů.  

Udělejte si také menší zásobu pohotovostních léků do začátku, určitě zakupte bezkontaktní teploměr. Informujte se u lékaře na použití léků na snížení horečky či bolesti. Pro maminky můžete využít odsávačku mléka, u dětí se zase může stát, že budete potřebovat odsávačku nosní.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová