Minimalistické svatební šaty i na vaši svatbu. Kde takové najít? 

Blíží se vaše dlouho očekávaná svatba, ale než k ní bude moct dojít, musíte mít zvolené ty skutečně nejkrásnější svatební šaty? Mnohé budoucí nevěsty se rozhodují dle toho, v jakém stylu se jejich svatba ponese. Pakliže milují minimalismus, prahnou hlavně po jednoduchosti. Jenže takové minimalistické svatební šaty neseženete jen tak někde. Pojďme si říct, kam pro ně vyrazit. 

Svatební salony mají nabídku velmi omezenou 

Nabízí se samozřejmě možnost vlastnoručního ušití, ale jen málokterá žena chce za své šaty příliš utrácet. Spíše touží po už hotovém modelu, který jenom obléknou a poté ho budou moct po svatbě zase vrátit. Vždyť doufají, že tento velký den bude jenom jeden, nebo ne? 

V případě, že šití vlastních šatů nepřichází v úvahu, nabízí se například návštěva svatebních salonů. Jejich nabídka je sice velmi pestrá, ale pokud se zaměříme pouze na hledání minimalistických modelů, zjistíme, že by na ní mohly opravdu ještě zapracovat. Největší škálu šatů mívají velké svatební salony, kupříkladu pro ně či za nimi vyrazte do Prahy nebo Brna. 

Online bazary jsou také možností 

Pokud však svatební salon neukrývá ten typ šatů, který byste nejraději ve svůj velký den oblékli, je možné podívat se po online bazarech, jaké jsou vaše možnosti. Vinted nebo tradiční sbazar.cz nabízí hned několik jednou nošených modelů, které můžete znovu obléknout i vy. 

Tato cesta se jednoznačně považuje za nejvíce ekologickou, i když půjčování ze salonu je bezesporu také dobré východisko.  

Je to o materiálu 

Pokud bychom se ještě měli přesunout zpátky k tomu, že si budete své šaty šít, cena se může a bude odrážet nejen od konkrétní šablony, ale také od toho, jakou látku zvolíte. Pokud dáváte přednost spíše luxusnějšímu materiálu, určitě se s cenou nedostanete příliš nízko. Naopak levnější (nebo rovnou recyklovaný) materiál může z výroby šatů udělat přijatelné řešení. 

Minimalistické svatební šaty jsou skvělou volbou pro nevěsty, které hledají jednoduchý a elegantní styl. Tyto šaty jsou často navrženy s jednoduchými liniemi, čistými tvary a jemnými detaily. Pokud hledáte minimalistické svatební šaty, následující tipy vám mohou pomoci najít ten správný styl pro váš velký den.

Tipy pří výběru

  1. Zaměřte se na jednoduchost – Minimalistické svatební šaty jsou charakteristické svou jednoduchostí a čistými liniemi. Hledejte šaty bez zbytečných zdobení a vzorů. Věnujte pozornost jednoduchým detailům, jako jsou kapsy, stahování v pase nebo jemné krajkové výstřihy.
  2. Zvažte materiály – jsou klíčové pro vzhled a pocit minimalistických svatebních šatů. Hledejte šaty vyrobené z kvalitních a jemných materiálů, jako jsou hedvábí, satén nebo čistá bavlna. Tyto materiály dodají šatům luxusní vzhled a pocit.
  3. Zvolte správnou délku – Minimalistické svatební šaty jsou obvykle nízkého profilu a krátké. Hledejte šaty s midi délkou, které jsou módní a elegantní. Krátké šaty jsou také dobrým řešením pro nevěsty, které se chtějí cítit volně a pohodlně během celého dne.
  4. Hledejte šaty s elegantním střihem – Minimalistické svatební šaty mají často elegantní a pohodlný střih. Věnujte pozornost střihu v oblasti pasu a poprsí, aby byl v souladu s vaší postavou. Zvažte také šaty s lehce rozšířenou sukní pro pohodlí a volnost pohybu.
  5. Věnujte pozornost detailům – I když jsou minimalistické svatební šaty jednoduché, mohou mít jemné a sofistikované detaily. Hledejte šaty s jednoduchými krajkovými výstřihy, elegantními zády nebo jemnými třásněmi. Tyto detaily mohou dodat šatům zvláštní vzhled a pocit.
  6. Zvažte doplňky – Minimalistické svatební šaty se často kombinují s jemnými a jednoduchými doplňky. Hledejte šperky s jemnými kameny, jako jsou diamanty nebo perly. Zvažte také bílé boty s nízkým podpatkem nebo boty bez podpatků pro pohodlnost a jednoduchost.
  7. Vyzkoušejte různé styly – Minimalistické svatební šaty jsou k dispozici v různých stylech. Zvažte šaty s jednoduchým poprsím nebo sukní s řasením. Vyzkoušejte různé střihy, aby jste si našli ten, který se vám nejvíce líbí a sedí vám nejlépe.
  8. Přemýšlejte o tom, jaký bude váš svatební den – Minimalistické svatební šaty jsou skvělé pro venkovní svatby nebo svatby v moderním stylu. Pokud si chcete zachovat jednoduchý a čistý vzhled, zvažte minimalismus při výzdobě, jako jsou jednoduché květiny a čisté linie.
  9. Nezapomeňte na pohodlí – Minimalistické svatební šaty jsou často vyrobeny z lehkých a jemných materiálů, což je ideální pro pohodlí a volnost pohybu. Zvažte šaty s jemnými pružinami, aby byly pohodlné během celého dne.
  10. Zvolte svůj vlastní styl – Nakonec, nejlepší způsob, jak vybrat minimalistické svatební šaty, je zvolit styl, který vám přijde nejpohodlnější a nejpřirozenější. Hledejte šaty, které vám dodají sebevědomí a které vám umožní být sami sebou.

Minimalistické svatební šaty jsou krásné a elegantní. Tyto šaty jsou jednoduché a elegantní a jsou ideální pro nevěsty, které hledají jednoduchost a čistý vzhled. S několika tipy a triky výše si můžete být jisti, že najdete ty správné minimalistické svatební šaty, které vám budou sedět a dodají vám sebevědomí během celého dne.

Pro výběr šatů doporučujeme listovat v Google obrázcích nebo třeba na webu Glami.

Autor článku: Lenka Váhová

Aktualizace dne 2.4.2023

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 368 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová