Nike

Nike
Nike

Americká značka Nike vznikla ze jména řecké bohyně vítězství, Niké. Na trhu se poprvé objevila v roce 1971 a jejími zakladateli byli Bill Bowerman a Phil Knight. Původní myšlenkou bylo vyrábět pouze běžecké boty, které by byly vysoce funkční a efektivně pomáhaly všem sportovcům dosahovat mnohem lepších výkonů. Netrvalo to ale dlouho a ve výrobě sportovní obuvi a sportovního oblečení se stala opravdovou světovou jedničkou, kterou je dodnes. Dnes je společnost Nike sídlící v USA světovým udavatelem módních trendů, prodejcem a velkým distributorem vysoce kvalitní originální sportovní obuvi, funkčních sportovních oděvů, vybavení a doplňků pro celou řadu sportů.

Značka Nike a její logo

Logo Nike navrhla studentka grafického designu jménem Carolin Davidson. Světoznámý swoosh vyjadřuje zejména pohyb, rychlost a dynamiku. Značka Nike pojmenovaná po řecké bohyni vítězství Níké dokazuje, že tato volba jména byla správná. Nike je úspěšný a vyhrává ve všem, do čeho se s vervou pustí. Nabízí kolekce kopaček, které neodmítnul ani David Beckham, skvělé basketbalové boty, které nosí i Michael Jordán či nadčasové sportovní oblečení a větrovky. Značka Nike už dávno není pouze značkou pro sportovce. Své zákazníky má i díky výrobě oblečení pro volný čas.

Oblečení pro sport i volný čas

Sport je v dnešní době součástí životního stylu pro mnohé z nás a snažíme se i při sportu a pohybu vypadat prostě dobře. Například díky Nike teniskám na běhání ladícím s běžeckými legínami a mikinami rozhodně není problém vypadat dobře ani při běhání. Logo Nike se dnes objevuje i na všech praktických sportovních taškách či batozích, kam snadno sbalíte celou výbavu do tělocvičny nebo posilovny, či na výlety do přírody. Nike je synonymum nových trendů a převratných technologií. Například spolupráce známé společnosti Apple a Nike je nyní přirozeným krokem těšící všechny, kteří to třeba s běháním a sportem myslí zcela vážně. Heslo zakladatele Billa Bowermana bylo: Máte-li tělo, jste sportovec. Kolekce je plná pohodlných kousků, kam patří běžecké boty, kopačky, tenisky, tepláky, legíny, mikiny, bavlněná trička nebo třeba detailně propracované, taška, kabelky, vaky i batohy.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová