Adidas

Značka Adidas představuje především sportovní oblečení, obuv a doplňky. Počátky značky Adidas sahají až do 40. let minulého století. Tehdy byla otevřena první továrna pro výrobu této obuvi v Německu, pod vedením bratrů Rudolfem a Adolfem Dasslerových. Po zkrácením jména jednoho z nich, tedy Adolf – Adi – Dassler pak získala značka také svůj název Adidas. Společnost se zaměřuje zejména na vývoj a následnou výrobu i prodej běžecké obuvi. Svůj sortiment ale firma značně rozšířila a doplňuje je o celou řadu funkčního oblečení, sportovní míče a další běžné vybavení, zejména pro sporty jako je fotbal, golf, hokej či baseball. Se všemi svými artikly mají velký úspěch a jsou špičkou ve svém sportovním oboru.

Běžecká obuv Adidas a sportovní oblečení

Běžecká obuv Adidas v sobě současně propojuje mnoho inovativních technologií. Můžeme třeba jmenovat například AdiPRENE, FORMOTION či TORSION systém. Všechny technologie podporují zejména spojení odrazové a následně i došlapové fáze. Velmi dobře tlumí otřesy při dopadech, zvyšují tak odolnost i kvalitu u podešve obuvi, a tím i její životnost. Běžecké boty Adidas tak vybaví mnohé výkonné běžce profesionály i amatéry. Popularitu firmy dokazuje třeba slavné vítězství ve finále Mistrovství světa v roce 1974 Německa ve fotbale, oděné kompletně touto značkou. Kopačky jsou díky svým vlastnostem a dokonalému zpracování velmi oblíbené mnohými špičkovými fotbalovými týmy celého světa.

Sortiment značky Adidas

Adidas
Adidas

Značku Adidas necharakterizují pouze sportovní boty na ven, ale neodmyslitelně k ní patří i obuv určená do haly. Celosvětově nejprodávanějším modelem v oblasti halové obuvi je Adidas Power Stabil. Je vhodný pro volejbal, házenou, florbal i squash. Značka Adidas stojí i za špičkovými výkony basketbalových týmů. Funkční oblečení je vysoce kvalitní a vyznačuje se moderními technologiemi. Jmenovat lze například ClimaCOOL nebo WindStopper. Všechny funkční materiály zaručují termoregulaci, stálé udržování konstantní teploty a zejména i potřebný odvod vlhkosti od těla. Kvalitní materiály jsou vysoce odolné proti nepříznivým povětrnostním podmínkám a částečně i proti dešti. Kolekce Adidas Originals a Style nabízejí módní a stylové oblečení. Značka Adidas nabízí zejména dámské, pánské a dětské sportovní i funkční oblečení, stylové oblečení ve sportovním duchu a sálovou i venkovní sportovní obuv, jako jsou tenisky, běžecké boty či kopačky.