Oakley

Slunečních brýlí není nikdy dost – právě tímto mottem se nechal inspirovat Jim Jannard, zakladatel velmi známé a kvalitní značky Oakley. Tento muž je považován za jednoho z nejkreativnějších návrhářů všech dob. Jeho začátky však patřily k těm obyčejným – prvotní nápady vznikaly v jeho garáži. Ještě před prvotním mottem si do hlavy vsunul jakousi myšlenku, která říkala, že všechno na světě je možné udělat líp. Jen je otázkou času, kdo a kdy tyto věci lepší udělá. Od té chvíle se rozhodl inovovat různé věci, bořit jejich hranice a rozhodl se skloubit funkci s formou a s vzhledem.

Nejprve začínal na řídítkách motocyklů, ale tento nápad ho zrovna dvakrát nenaplňoval, a tak se rozhodl jít trošku jiným směrem. Roku 1984 velkým stylem ovlivnil svět sportu, protože světu ukázal revoluční sportovní brýle, které ovládly takřka všechny lidi na celé zeměkouli. Dosud ani profesionálové, ani obyčejní nadšenci do sportu nepoznali takovou inovaci. Jednalo se o jakousi optickou technologii nejvyšší kvality, která se vytvořila speciálně pro požadavky sportu na vrcholové a také profesionální úrovni. Následně s nimi porazil bariéry viditelnosti a odhalil zcela nové možnosti.

Následovala inovace brýlí v odvětví lyžování a motocrossu. Potom se také rozhodl jít trošku do módní branže, ale tam zasáhl opravdu jen namátkou. Proto tedy v sortimentu značky Oakley naleznete i sportovní obuv, oděvy nebo jiné druhy doplňků. Ovšem především díky brýlím dostala tato značka více než šest set patentů, a to právě v oblasti technologie a designu. Proto, pokud si koupíte právě tyto brýle, dosáhnete jakési jedinečnosti a unikátnosti, která vám bude sedět na nosu vždy, když si je nasadíte. Na nose budete mít jakési umělecké dílo, jež je svým způsobem naprosto unikátní. A kdo by přece nechtěl mít mezi doplňky hotové unikáty, že ano?

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová