Neplaťte příliš vysoké provize realitce!

Stěhování patří k životním změnám, které většinou postihnou úplně každého. Většinou dochází k tomuto momentu při svatbě či tehdy, kdy dojde k zásnubám. Také se samozřejmě k sobě stěhují zamilované páry, jež mají na svatbu ještě čas, ale chtějí zkusit jaké to je, když žijí spolu. Mnoho lidí se stěhuje do větších měst kvůli lepším pracovním příležitostem. Především maturanti opouštějí svá rodinná hnízda a vydávají se na pospas dalšímu studiu. Je tedy mnoho důvodů, proč se přestěhovat jinam.

Je rozdíl mít vlastní nebo bydlet v nájmu

Pokud se nestěhujete už napořád (což nikdo v daný okamžik jistě neví), především přichází na řadu možnost pronajmutí si bytu či garsonku než koupit si dům. Pronájem jistě netoužíte mít vysoký, a tak si zkoušíte hledat co nejmenší byty, protože jistě u nich budou nájmy takřka mizivé. Jenže ono je to přesně obráceně. Ty největší nájmy se vždy platí u těch nejmenších bytů, protože pronajímatelé chtějí utržit aspoň nějakou tu korunu. Při součtu s poplatky, jež se vztahují na vodu, plyn, elektriku, satelit a jiné, tedy nepřichází v úvahu, abyste si daný byt pronajali. Navíc se jistě mnohokrát setkáváte s obrovskou provizí realitní kanceláři, která je tak vysoká, že ji rozhodně nehodláte zaplatit.

Pokud i vy nejste spokojeni s tak šílenou provizí, která je takřka u každého bytu, rozhodně se zaměřte na ty internetové portály, které nabízí byty bez moci těchto společností. Jistě, že existují. Nejoblíbenějším serverem je například bezrealitky.cz. Jenže každá taková dobrá věc má i svůj zádrhel, a sice musíte přemýšlet nad tím, jestli se nejedná o podvodníka. Díky realitkám zamezíte této možnosti, ale zaplatíte si o trojnásobek víc. Podvodníci se projevují zejména tak, že je popisek u dané nemovitosti napsaný špatnou češtinou či jeho číslo má zvláštní tvar a málo čísel. Dále také mohou požadovat jistinu předem, po jejímž uhrazení se vám samozřejmě už neozvou.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová