Zásady pro zdravý spánek

Spánek je nejdůležitějším a základním způsobem našeho odpočinku. Nabíráme díky němu energii a velmi potřebné síly na další den. Sami nejlíp víte, že když se dobře nevyspíte, budete celý den nevrlí a vše nám jde mnohem hůře. Během noci regeneruje celý organismus. Kvalita spánku ovlivňuje celý váš život. Rozhodně se nevyplácí jeho nedostatek nebo hodně přerušovaný spánek podceňovat. Základem je postel, kde strávíme v průměru asi 1/3 života, je velmi důležité, na čem spíme. Kvalitní matrace nestačí. Současné trendy zdravého spánku jasně upozorňují, že jde o matraci, kvalitní rošt a postel. Správná kombinace těchto 3 součástí vám zaručí klidný spánek.

Praktický vzhled

Při výběru postele hraje roli i vzhled, ale i funkce. Postele z masivu s pevnou konstrukcí, dlouhodobou životností a pěkným designem nás nadchne. Pokud bydlíte v menším bytě, oceníte postele s úložným prostorem třeba ro uskladnění sezónního oblečení. Může jít o výklopné rošty, nebo postel se zásuvkami, které jsou asi o něco pohodlnější na manipulaci. Na druhé straně podle mnoha názorů by postel s úložným prostorem být neměla. Právě volný prostor a čistota napomáhá zdravému spánku. Pokud máte tedy možnost uskladnit své věci někde jinde než pod postelí, udělejte to.

Dětské postýlky

Rodiče spoléhají často na to, že děti ještě o něco povyrostou, a proto jim záměrně pořizují raději levnější a často i bohužel méně kvalitní dětské postele. U dětských postýlek spíše upřednostňují vzhled a pokládají jej za nejdůležitější. Ten u miminek nehraje roli. U větších dětí je samozřejmě často prioritní, ale rozhodně by se mu neměla podřizovat i kritéria, jako je funkčnost a vysoká kvalita. Pro správný vývoj dětské páteře a celého pohybového aparátu vyvíjejících se dětí je spánek u dětí opravdu to zásadní. Proto je třeba zvážit jak výběr kvalitní postele, tak i matrace a rošty. Je to důležité u nás i u dětí.