I kravata má svá pravidla

I v pánském světě módy jsou pravidla, která je třeba znát. Pár pravidel se týká i kravat! Pojďme se na ně podívat.

Pravidlo číslo 1!

Tak jako u každého kusu oblečení, tak i u kravaty je materiál základem. Pokud berete svůj vzhled opravdu vážně, zapomeňte na materiály jako je bavlna, polyester a podobně. Kravata by měla být pouze z hedvábí.

Pravidlo číslo 2!

Délka kravaty po dotažení uzlu by měla sahat k horní hraně opasku. Pokud máme kalhoty níže na bocích tak se nic nestane, pokud bude kravata končit o něco výše.

Pravidlo číslo 3!

Šířka kravaty se odvíjí od naší postavy. Pokud jste širší postavy, nevolte moc úzkou kravatu. Příliš široký střih není zase vhodný pro štíhlé postavy.

Pravidlo číslo 4!

Kravatu vždy po svléknutí rozvážeme a pověsíme na lištu ramínka nebo na věšák tomu určený. Nikdy tedy nenechávejte na kravatě uvázaný uzel. Kravata se může nenávratně pokrčit a tím i zničit.

Pravidlo číslo 5!

Pokud si koupíte jednobarevné kravaty, ulehčíte si tak kombinaci s košilí. Čím více vzorů či barev na kravatě, tím složitější kombinovatelnost s košilemi. Pokud chcete vykukovat z davu a vypadat usedle vyhněte se proužkovaným kravatám.

Pravidlo číslo 6!

Kravata nesmí chybět v šatníku každého muže. Ideální je jednobarevná v tmavé barvě. Tu zkombinujete snad s jakoukoliv košilí.

Pravidlo číslo 7!

Skvěle uvázaná košile má pod uzlem malý důlek.

 

Takže pánové nebojte se nosit kravaty! Není to jen záležitost k obleku a na významné společenské akce či do práce. Kravatu můžete nasadit, ikdyž jdete třeba v džínách a bílé košili jen tak s kamarády na drink.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová