Náramky a jejich typy. Vyznejte se ve světě šperků

Kupovat si náramek není tak snadná záležitost, jak si člověk myslí. Není to jen šperk, je to doplněk, který zdokonalí outfit. Většinou se náramky dávají darem k výročí, k narozeninám nebo jen tak – z lásky. V takových případech se preferují především stříbrné náramky srdce, které vyjadřují zmiňovanou lásku. Jelikož jsou náramky tak velmi oblíbeným typem šperků, prozraďme si typy náramků, se kterými se můžete setkat.

Bangle náramky

Pokud bychom měli hovořit o bangle náramcích, mluvíme o neohybných, kruhových nebo mírně oválných tvarech náramků, které jsou většinou zdobené. Mnohdy jsou zdobené drahými kameny, diamanty nebo v případě bižuterie jinými podobnými aplikacemi. 

Náramky s přívěsky

Samozřejmě se na trhu setkáte také s velice oblíbenými typy náramků, a sice s náramky s přívěsky. Přívěsky dnes mají mnoho různých tvarů. K oblíbeným patří především stříbrný přívěsek srdce, který dostávají ženy od svých partnerů. Jednotlivé přívěsky jsou mnohdy symbolem a jsou pro vlastníka velmi důležité. Mnohdy náramky a jejich přívěsky zobrazují konkrétní osoby nebo místa.

Cuff náramky

Setkat se můžete i s takzvanými cuff náramky, které jsou velmi podobné zmiňovaným bangle náramkům. Jediný rozdíl mezi nimi je v tom, že cuff náramky nejsou uzavřeným kruhem nebo oválem. Kruh není úplně uzavřený, většinou v sobě ukrývá mezeru a konce náramků jsou zdobené aplikacemi.

Řetězové, řetízkové náramky

K nejčastěji se vyskytujícím náramkům patří především řetězové, řetízkové náramky. Vzniknou spojením jednotlivých článků, většinou výhradně kovových. Vyrábí se z různých typů kovů, většinou se liší svými rozměry a velikostí kroužků, z nichž jsou vytvořeny.

Korálkové náramky

V posledních letech výrazně stoupla popularita korálkových náramků. Většinou bývají náramky roztažitelné, což zajišťuje flexibilitu náramku. Mnohdy bývají doplněné nějakou aplikací, drahokamem nebo zajímavým přívěskem.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová