Jak najít tu správnou motivaci? Jděte do všeho po hlavě 

Náš mozek si vždy najde dobrou výmluvu, proč se vyhnout něčemu, z čeho máme strach nebo co se nám zdá obtížné. Nedejte těmto myšlenkám šanci a zastavte je dříve, než ony zastaví vás! Přestaňte mínit a začněte činit! 

Jednejte bez přemýšlení 

V podstatě je to snadné, stačí se řídit jednoduchým pravidlem – jednat bez přemýšlení! Mezi počáteční myšlenkou a akcí nesmí uplynout ani sekunda! Jinými slovy si přestaňte v duchu říkat „Měl(a) bych udělat…,“ ale jednejte ve stejném okamžiku, kdy ucítíte první impuls. Než mozek najde výmluvy, už jste v tom. Znít to banálně, ale právě takto si vytvoříte zdravé návyky! 

Jak na to? 

Že si to neumíte moc dobře představit v praxi? Dáme vám názorný příklad: Představte si, že jste v sauně, kde mají bazén s ledovou vodou, a vy víte, že je pro vaše tělo velice prospěšné se v něm po saunování vykoupat. Vyjdete ze sauny, zamíříte si to rovnou k bazénu a prostě skočíte. 

Udělejte to tak několikrát a uvidíte, že pokaždé to bude snazší. Pocítíte chlad, ale už žádné trápení, protože mozek ani nezaregistruje, že by se měl trápit, chybí mu totiž čas k předvídání nepříjemných pocitů. Jde o to, nežít v negativním očekávání a neprogramovat si v mysli to nepříjemné či bolestivé. 

Šetřete vlastním časem i energií 

Je neuvěřitelné, jaké množství energie a vnitřního prostoru můžeme ušetřit, pokud se do věcí, které chceme udělat, pustíme ihned, bez přemýšlení, vymýšlení důvodů a vyprávění pohádek, proč něco nejde. Jde! Přestaňte myslet na osobní nepohodlí a jednejte. Vstaňte a pusťte se do práce, vyběhnete do parku, vypněte konečně televizi, přečtěte si knihu, dopište rozepsanou práci. Toho času navíc, který teď máte, protože ho neztrácíte omíláním jedné myšlenky stále dokola. 

Všeho s mírou 

Samozřejmě tím nemyslíme bláznivé jednání bez špetky rozumu, mluvíme tu o činnostech, které vám jsou prospěšné, o kterých víte, že byste je měli udělat, ale z nějakého důvodu jste paralyzováni a tento blok vám brání v jejich uskutečnění. Také nemusíte dělat absolutně všechno, je na vás svobodně se rozhodnout. Pokud však řeknete ne určité činnosti, pusťte ji z hlavy a víc se jí nezabývejte. Ale jestliže něco opravdu chcete udělat, nepřemýšlejte o tom a udělejte to. 

Začněte malými banálními činnostmi, jako je skok do bazénu s ledovou vodou. Čím více budete metodu prvotního impulzu praktikovat, tím méně síly vás bude „nepřemýšlení“ stát, a tím více toho v životě uskutečníte. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová