Dámské halenky a košile jsou stále trendy

Dámské halenky, tuniky a topy mají v našich šatnících své pevné místo. Jsou nezbytnou součástí mnohých outfitů, tvoří s dalšími oděvními prvky efektní celek. Hrají zde úlohu nejen střihy, ale hlavně použité materiály. V popředí zájmu jsou odlehčené, tenké, transparentní stejně jako kompaktní, preferují uživatelé měkkost a lehkost,musí být příjemné na tělo.

Zabloudíme-li do historie, halenky byly považovány za spodní prádlo. To se před mnoha lety změnilo a dnes jsou nezávislým módním elementem. Pochopitelně požadavky na komfort při jejich nošení a údržbě nestále rostou. Je ohromně populární kategorie „bez váhy“ – voály, batist, krep, jemné struktury nebo pomačkané, hmotnější krajky, satény, košilové plátna, jemné žerzeje, v případě slavnostních typů i lehké tafty.

Ozdobné a funkční prvky

Moderní ozdobné a funkční prvky jsouvelké mašle pod krkem v mnoha provedeních stejně jako zvýrazněné manžety, límce, rukávy. Celková silueta střihuje štíhlá, preferují se tenké materiály, kde lze využít objem bez váhy. Velmi často se setkáváme s volným splývajícím lemem, případně se objem přesune do spodního dílu oblečení, ať už to jsou kalhoty s různě vypracovanou pásovou linií nebo sukně.

Halenky nosí převážně ženy, i když se dají v pánském střihu najít i v mužském šatníku. Stále jsou in klasické sportovní a pánské střihy, módní je proužek a káro. V zimě se nejčastěji nosí hrubší bavlněné plátna nebo kepr (jinak řečeno flanelky). Oproti tomu jsou oblíbené i subtilní halenky z jemného bavlněného nebo viskózového plátýnka, okrášlené mini límečkem, légou, nechybí nabírání a balónkové rukávy.

Retro romantika je nesmrtelná

Retro romantika je typická svými droboučkýmigeometrickýmimotivy, ovšem častěji se setkáváme s květinovými potisky a kravatovými vzory. Vypalované vzory (DeVore), tvoří nenápadné ozdobné průsvity. Stále jsou velmi módní topy a tuniky z jemných úpletů, kde naleznou své uplatnění výrazné příze rustikálního nebo lesklého vzhledu, proužkování a drobné žakárové variace.

Barvy

Jako vždy půjde o širokou paletu barev. Favoritem je opět barva bílá a jemné pastelové tóny, pochopitelně v pozadí nezůstane černá a světlé neutrální či živé tóny. Mnohé z barev získají neobvyklé odstíny díky průsvitu a transparentnosti. Satény svým vysokým leskem a kompaktní strukturou zvýrazní živé barvy. Krajky podtrhnou ženskost a dá se s nimi pracovat i ozdobným způsobem.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová