Módní trendy letošního jara. Co bude kralovat prvnímu teplému období v roce?

Jaro, přijď už za námi! Přejí si mnozí. Je ale pravdou, že řada z těch, co toto hlásají, nejsou na první teplé období v roce připraveni. A tak se nabízí otázka, co si tedy zaopatřit do šatníků, abychom jarní měsíce přivítali tak, jak se sluší a patří? Móda se přece jenom neustále posouvá a mění a ani letos tomu není jinak. Z dosavadních názorů stylistů to vypadá, že kralovat budou hlavně barvy a vzory.  

Omamné červené není nikdy dost 

Zejména se bude sázet na červenou, i když je pravdou, že barvou roku je takzvaná Veri Peri neboli fialová s nádechem modré. Červená je však nestárnoucí barvou čili pokud ji zařadíte do šatníku, je velmi pravděpodobné, že v něm už zůstane prakticky napořád. Jedná se o odstín, který symbolizuje vášeň, lásku, dobrodružství, a kromě toho také energii. Zejména ženy se v červené cítí nadmíru sebevědomě. 

Vzory, kam se jen podíváte 

Jak už bylo zmíněno, kromě barev se nám ve velkém ukážou také vzory. Ať už jsou to cik cak linie, puntíky nebo pruhy, prakticky všechny vzory oslní a nadchnou. Jen s nimi ostatní kousky ve vašem šatníku opatrně kombinujte, jedna divočina v outfitu zkrátka a dobře stačí. 

Mini, mini, mini 

I letos se do módy výraznou měrou protkají trendy, které se už kdysi těšily velkému úspěchu. Devadesátá léta mají tendenci se vracet a letos na jaře se do popředí dostanou hlavně zkrácené délky. Čili pokud máte nohy dlouhé až do nebes, letos je můžete ukazovat s patřičným sebevědomím.  

Mini, mini a zase mini – to bude kralovat nejen jaru, ale i následujícímu létu. Pokud vám taková sukně nebo krátké šortky či šaty chybí, je načase je zařadit do svého šatníku. 

Béžová to může být 

Pokud z barev nejste zrovna nadšení, protože jste spíše kontroverznějšími lidmi milující neutralitu, potěšíme i vás. Béžová je totiž odstínem, který v módě přetrvá. Zejména hezky vypadá na zkrácených kostýmcích, ale ani klasické baloňáky nevyjdou z módy. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová