Zajímavosti Pretoria jižní Afrika

Jihoafrická republika je země s bohatou historií,  nejvyspělejší země černého kontinentu, která má spoustu lákadel pro cestovatele s dobrodružným duchem. Za pozornost stojí přírodní rezervace, moderní velkoměsta, přístavy, nebo městečka zahalené v zeleni exotických rostlin. Jako první se v roce 1488 ke břehům tohoto krásného koutu světa připlavili badatelé z Portugalska. Později zde holandští obchodníci založili první kolonii. Země s oficiálním názvem Jihoafrická unie získala nezávislost od Velké Británie v roce 1910.

Hlavní město Pretoria

Dovolená v Pretorii – směs jemného klima, nevšední architektura a neobvykle dobře rozvinutá infrastruktura zábavy. V centru města se nalézáulice Church Street, která je uznávána jako nejdelší ulice na světě. Mezi budovami Church Street vyniknou Justiční palác, Minta katedrála anglikánské církve. Největší zelenou plochu v Pretorii je Brintirion park, luxusní ubytování poskytuje Hotel Roosevelt.  Moderní část Pretoria je součástí východní části. Tady, mezi vysokými budovami ze skla a betonu, jsou nejznámější restaurace, noční kluby a nákupní centra. Široké bulváry jsou stejně úžasné jako botanická zahrada a národní park s nádhernými fontánami a sochami.

Architektonické zajímavosti

S ohledem na architektonické zajímavosti jemasivní stavba Unie, která byla postavena v roce 1913. Tento nádherný palác je jednou z největších staveb v Africe. Dědictví krvavé búrské války jsou dobře zachovalé pevnosti. Architektům se podařilo obnovit původní vzhled pevnosti Shanskop, která byla těžce poškozena – památník slavného vojevůdce DanielaTherona. Území FortKlapperkopse skládá z pomníků a pamětních desek věnovaných účastníkům války. Beze změny až do dnešních dnů dosáhly FortVonderboompoort. Nejslavnější Pretoria muzeum je dům-muzeum jihoafrického prezidenta PaulaKrugera, nachází se v bohaté vile, kde je uloženomnoho věcí vynikajícího politika. Dědictví viktoriánské éry představuje vilanaMelrose. V současné době je zde také muzeum, které prezentuje jihoafrické dědictví viktoriánské éry. Ohromně oblíbená mezi zahraničními turisty je kulturní atrakceTransvaal Museum. Zde si můžete prohlédnout archeologické nálezy, stejně jako sbírku zástupců flóry a fauny.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová