Připravte si domácí zdravé sirupy z bylinek

Žít zdravým životním stylem je pouze o zvyku, i když si řada lidí myslí, že se jedná o ten nejtěžší krok, který můžou ve svém životě podniknout. Je to však pouze o tom prvním jediném kroku začít, potom jde dodržování zdravého životního stylu jako po másle. Chce to jenom začít se zdravým stravováním, což je to nejzákladnější pravidlo tohoto životního stylu. Pohyb a dostatečný pitný režim je samozřejmě také podmínkou, ale to stravování je naprosto nejzákladnější. Do pokrmů, které samozřejmě jíme v pravidelných intervalech a po malých dávkách, přidáváme hlavně kvalitní, pestré, vyvážené a především zdravé potraviny. Díky tomu pak vykouzlíme mnoho fantastických pokrmů, při kterých naprosto zapomeneme na to, že jsme se třeba zřekli sladkostí a cukrovinek.

Ostatně i pitný režim je důležitý. Jenže mnohdy se stává, že někdo třeba nepije čistou vodu, která je pro pitný režim v době žití zdravým životním stylem nejlepší a nejúčinnější pro hubnutí. V tomto případě se však neschylujte k sladkým vodám a ke sladkým sirupům, protože existuje jedno řešení, díky kterému do svého těla pomocí pitného režimu nedáte nic, co by vám mohlo uškodit. Takovým řešením je vaření si domácího sirupu, které jsou většinou bylinkové a aby byly trochu sladké, je do nich přidáván třtinový cukr, který je přece jenom o něco zdravější než obvyklý cukr rafinovaný.

Jak uvařit takový zdravý sirup?

Vždy záleží na tom, jakou příchuť chcete mít. Mezi nejoblíbenější sirupy patří rozhodně sirup meduňkový nebo také mátový. V tomto případě si bylinky vylouhujete a povaříte ve vodě. Pak vodu slijete a přidáte do ní cukr podle vaší chuti. Pro domácí sirupy existují speciální sklenice, které vypadají jako pro víno, ovšem mají speciální uzávěr, díky kterému si můžete být jisti, že vám sirup v těch láhvích vydrží. Dají se koupit zhruba po šesti korunách v prodejnách se zahradnickými a vinařskými potřebami.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová