Jaká barva ovládne náš šatník?

Výprodeje v obchodech nabírají na obrátkách a vy nevíte po čem nejlépe sáhnout? My vám prozradíme, jaká barva bude pro letošní rok královnou všech barev. Letošním hitem bude barva modrá!

A pozor, netýká se to pouze jen světa módy, takže pokud vás čeká rekonstrukce v bytě a zvažujete barvy, určitě modrá nesmí být opomenutá.

Čarovná modrá

Napadá vás jistě otázka proč zrovna tato barva. Tato barva má totiž symbolizovat vstup do něčeho nového a neznámého. Modrá má v člověku vzbudit pocit klidu, důvěry a také pohody. Tato barva má mnoho odstínů a to nám dá možnosti mnoho kombinací, jak v šatníku tak například v bytových doplňcích. Pokud se chystáte na změnu ložnice, sáhněte právě po světlé modré a bude spát jako miminko bezstarostným spánkem.

Klasická modrá barva je tzv. universální barva. Sluší prostě každé z nás. Je velice snadno kombinovatelná s ostatními barvami. Tmavě modrá může zcela bez nějakých obav nahradit barvu černou. Takže ať jste blondýna nebo bruneta, hubená či plných tvarů rozhodně se této barvy nebojte a zakomponujte ji do svého stylu.

V této barvě se nebojte nosit jakýkoliv kousek. Nebojte se této barvy jak u elegantního oblečení, jako jsou například pouzdrové šaty, sukně, saka tak také toho sportovnějšího šatníku. Také kabáty a prošívané bundy vypadají v modré skvěle.

Kombinace

Rozhodně není třeba obav při kombinaci modré s pestrou škálou barev.  Pokud jste extravagantnější typ, nebojte se sáhnout po sytých odstínech například žluté či oranžové. Zda si na tuto kombinaci netroufáte, sáhněte třeba po černé, šedé a bílé.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová