Toužíte po novém stylu? Tipy najdete na ulici

Máte teď na jaře pocit, že nemáte co na sebe? Přemýšlíte, kde načerpat inspiraci? Nechce se vám neustále listovat módními katalogy a stránkami módních časopisů? Máte pocit, že všechno už tu bylo? Pak je možná na čase zvolit trochu jinou strategii. Vykašlete se na aktuální trendy, které chrlí módní návrháři, a zkuste to naopak z druhé strany. Inspirujte se módou, kterou nabízí ulice.

Mějte oči otevřené

Stačí k tomu jediné. Mít oči otevřené a rozhlížet se kolem sebe. Pokukujte nenápadně po ženách, které potkáváte na ulici. Všímejte si, co nosí. A vezměte si z toho i něco inspirativního pro sebe. Nepřemlouváme vás k tomu, abyste nějakou kopírovaly. Ale když si všimnete oblečení, detailů, něco vás upoutá a zaujme, vhodně doplní váš styl. Ovšem pozor, mějte soudnost. Máte-li menší spíše buclatější postavu model pro dlouhonohé štíhlé krásky na vás prostě nebude vypadat dobře. Jaké trendy z ulice si vzít pro budoucnost?

Zkuste i ulítlé kombinace

Přestat se bát. Možná jste si toho všimly také. Dříve pro nás bylo typické, že jsme se zahalovaly do černých, šedých či prostě tmavých barev. Dnes už se naštěstí objevují první vlaštovky, které tuto charakteristiku vyvrací. Začínáme se kamarádit se svěžejšími barvami, a to je dobře. Dejte si proto za úkol, že odložíte černou, která je sice vždy elegantní, a pořídíte si nějaký barevný jarní model. Nebojte se také kombinací, i takových, které vám připadají trochu střihlé. Dlouhý jednobarevný kabát přes kostýmek s výraznými barevnými motivy? Proč ne, budete to působit svěže. Výrazná kabelka s dominantní aplikací, která pozvedne jinak trochu nudný jednobarevný kostým? Samozřejmě. Originální doplňky ve formě výrazných náhrdelníků, třeba ve formě tvarů z kamenů, mušlí či dřeva? Určitě, dodají vám švih. Základem je nasávat nové vlivy a nebát se je různě kombinovat.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová