Sněhově bílá krajka

Spodní prádlo má dnes již mnoho barev. Ale tou nejzákladnější a také nejoblíbenější je stále bílá. Ženy ji mají z jedné stránky velmi rády, ale z té druhé je velmi nepraktická. Časem se nám stane, že nám to kdysi sněhově bílé prádlo spíše připomíná šedou myš. A upřímně, díky tomu už ztrácí své kouzlo a spíše než luxusně působí omšele.

Proč bílá?

Proč si ženy oblíbily zrovna bílou, když ví, jak je nepraktická? Je to jednoduché, skvěle se hodí pod jakékoliv oblečení a je to znak jemnosti a čistoty. Což my ženy máme rády. Jiné volba než krásné bílé krajkové prádlo prostě není.

Co tedy dělat, abychom bílou udrželi stále jako novou?

Tato otázka nás napadá již při samotném nákupu, ale prostě nemůžeme odolat. Máme tedy par tipů, jak na tu pravou bílou a to bez chemie. Tyto suroviny máme každý doma. Tak proč to nezkusit?

Ocet jako bělidlo

Pokud se zeptáte své babičky, určitě tento trik bude znát. Ocet má mnoho skvělých a užitečných vlastností. Odstraňuje zápach a funguje skvěle i jako dezinfekce. K tomuto bělení budeme potřebovat 2,5 litru vody a 300 ml octa. Vodu dáme převařit a poté pomalu přilijeme ocet. Takto připravenou vodu nechejte trochu vychladnout. Až bude voda vlažná, přidejte prádlo a zhruba 7 hodin ho nechejte odmočit. Pak prádlo vypereme.

Sůl a citrón

Pokud využijete sůl a citrón k bělení prádla, určitě neprohloupíte. Stačí smíchat šťávu z menšího citrónu a dvě lžičky soli. Vznikne nám pasta, se kterou prádlo vypereme (ručně). Poté prádlo dáme do pračky a vypereme běžným způsobem