Označte si psa, ať se vám vždy vrátí

Domácí mazlíček patří samozřejmě do každé domácnosti, protože se zkrátka velmi často setkáváme s tím, že někdy se cítíme doma sami. Přece jenom partner nebo partnerka má jinou směnu, než jakou máme my a naše dětí spí třeba u kamarádů nebo jsou se školou na několikadenním výletě, na který se samozřejmě těšili a my je rádi pustili, ale najednou je nám trochu smutno. Právě pejsek je naprosto skvělý v tom, že díky němu se nikdy cítit smutní nebudeme, i když on bude třeba na zahradě a my pak samozřejmě doma. V domácnosti ho má pouze malá hrstka lidí, ovšem v poslední době se trend mít psa v domácnosti zkrátka značně rozrostl.

Pokud s ním však chodíme na procházky nebo ho sem tam pustíme na zahradu či jestli na zahradě žije ve své vlastní boudě, lehce se může stát, že se nám zatoulá. Je to zejména tehdy, kdy necháme například otevřenou branku od plotu kolem našeho domu například z nedbalosti nebo jen z nepozornosti. Pejsek toho lehce může využít a lehce pak může přijít na to, že venku je možná něco, co ještě nepoznal, a tak se vydá za tímto nepoznaným tajemstvím. Je však nutné poznamenat, že v tomto případě ho venku může najít nějaká dobrá duše. V ten okamžik se dobrá duše rozhodne pejska vrátit, ale musí vědět kam ho vrátit. Pokud není pejsek označen, pak se k vám nikdy nemusí zase vrátit.

Jak psa označit, aby se pokaždé stoprocentně vrátil zpátky domů?

V poslední době se začaly používat čipy, které se dávají u veterinářů. Jenže jedná se o trochu dražší záležitost, proto se stále mezi nejoblíbenější řadí především to, že psům koupíme známku s naším trvalým bydlištěm. Jména na vodítku jsou už skoro k ničemu, pokud se neví, na jakou adresu se má pejsek dostavit. Taková psí známka na obojku je opravdu skvělá, zejména pak pokud je tam i vytištěna adresa, na kterou mají pejska zavést.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová