Avokádo – tajemství zdravého hubnutí?

Většinou deprese přicházejí na ženy v létě, kdy se otevírají koupaliště a kdy se právě zjistí, že jsme s novoročním předsevzetím na stejné úrovni, jako tomu bylo minulý rok, tedy na nulové úrovni. I když jsme se rozhodli letos si své novoroční předsevzetí splnit, bohužel jsme to nedokázali, což se samozřejmě projevilo na letních depresích, kdy naše tělo není tak perfektně štíhlé, jak jsme si to vysnili právě v novoročním předsevzetí. Uplynul půl rok a jsme stále tam, kde jsme byli. Bohužel už hubnutí nepůjde tak lehce a nepůjde tak rychle, když je léto nyní a nikoliv až za půl roku. Opět se budeme muset ukázat na koupalištích s naším ne zrovna sympatickým tělem. To je však onen trest, který nás postihuje za nesplnění novoročního předsevzetí.

Je však ten pravý čas na to, abychom začali hubnout do plavek do příštího roku. Alespoň jsme aktuálně velmi motivovaní a rozhodně to protentokrát zvládneme tak, jak si přejeme. Jen to chce začít se zdravým životním stylem. Ten se skládá nejen z pitného režimu, ale především z ne zrovna oblíbeného sportu. Nejdůležitější ze všeho je ale stravování, což je zhruba osmdesát procent úspěchu a bez čeho to opravdu nepůjde. Stravování je v současné době velice probírané téma, proto třeba receptů najdete na internetu opravdu mnoho. Jen si třeba vybrat. Vybírejte si ale takové recepty, v nichž se vyskytují potraviny, které vám s hubnutím mohou dokonce pomoct.

I avokádo je mezi takovými potravinami

Mezi potraviny, které vám pomáhají zhubnout, a to díky látkám, které v sobě obsahují, patří také avokádo, jehož popularita aktuálně opravdu stoupla. Není se čemu divit, nejlepší je avokádo rozhodně na snídani s vejcem, na oběd jako pasta s těstovinami a na večeři jako pomazánka na celozrnný chléb! Ostatně právě avokádo v sobě má látky, které pomáhají rychleji odbourávat tuky z těla. Hubnutí pak jde mnohem rychleji a efektivněji, proto není důvod, proč avokádo nezařadit do svého jídelníčku.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová