Mizuno

V dnešní době se čím dál častěji setkáváme s lidmi, kteří mají svou zálibu ve sportu. Není to proto, že by snad toužili zhubnout, ale snaží se jen každý den žít trošku zdravě. Navíc po určitém opakování si našli ve sportovních aktivitách svého koníčka, bez kterého nemůžou žít ani den. A tak se tedy denně setkáváme na ulici se sportovci, kteří buď běhají, nebo chodí s hůlkami či teprve míří s velkým sportovním batohem vstříc nějaké jiné sportovní aktivitě (většinou se jedná o fotbal, florbal, hokej, tenis nebo badminton). Jenže takové sporty vždy představují jistou investici do vybavení, a to hlavně do bot. Musí být kvalitní, protože právě boty jsou ten artikl, který drží nohu v jakési jistotě. Proto právě sportovci dbají především na volbu obuvi, která je opravdu velmi nutná. Většinou si běžci kupují velmi oblíbené botasky značky Mizuno. Dělají dobře, protože Mizuno je značka přímo pro ně a lepší koupi by snad neudělali s žádnou jinou značkou. Proč ale právě tato značka?

• Dlouholetá historie zaručuje kvalitu, spokojenost a spolehlivost

MizunoNejdříve vše začalo pouze výrobou golfových holí. Poté celá společnost expandovala do Spojených států amerických a začala šířit své pobočky právě už pod značkou, jakou ji známe dnes, tedy pod Mizuno. Až do roku 1985 se výroba celé společnosti orientovala především na golf, jenže právě od tohoto roku byla veřejnosti pravidelně představována i kolekce nových a unikátních běžeckých bot. Samotná jedinečnost se skrývala v technologii. Ta byla pojmenována jako technologie vlnové desky. Jednalo se o jakýsi prvek v mezipodevší, který se dokonale kombinoval s nezbytnými atributy obuvi, a sice s odpružením a stabilitou. Není se tedy čemu divit, že právě od tohoto roku a od tohoto kroku se firma začala orientovat především na boty, které se staly úspěšnými a oblíbenými rychlostí blesku. Dodnes se jedná o jednu z nejvíce kupovaných značek běžecké obuvi.

• Šetří životní prostředí

Jelikož firma značně podporuje životní prostředí, snažila se i svou výrobou o to, aby byla obuv řádně šetrná. A tak tedy představila soubor aktivit s názvem CREW 21, což byla obuv, které se dělala z části z pet lahví, dále vyráběla golfové hole z použité gumy a poté se zaměřila i na výrobu vycházkové obuvi z ojetých pneumatik. Přesně takto Mizuno šetřilo prostředí. Recyklace materiálu je tedy značkou velmi propagována.