Benetton

Luciano Benetton – právě po tomto muži je pojmenována široká škál obchodních řetězců, která svůj první obchod otevřela v roce 1965 v italském městě Treviso. Čtyřiačtyřicet let trvalo, než se tato značka stala celosvětově proslulou a než se dostala i do jiných zemí než jen do Itálie. Jednalo se o jakýsi rodinný podnik, ve kterém jeho sestra měla na starosti návrhy oblečení, bratr vedl administrativu a finanční oblast a další sourozenec řídil výrobu. Tato dobře rozrostená rodina dokázala, aby se podnik dostal k těm nejlepším ve svém oboru. Pakliže byste měli znát nějakou módní značku, tak jedině Benetton, který v sobě skrývá dlouholetou rodinnou tradici, díky které se opravdu dostal na úrovně vítězů.

Značka Benetton se zaměřuje především na módu, a to na pánskou a dámskou. Kvůli tomu, že se jedná o rodinnou firmu, pánové si mohou být jisti, že mužští zakladatelé dbali na to, aby jejich produkty byly opravdu stylové a pro muže jako dělané. Nemusíte se tedy bát, že byste vypadali jako ženská populace kvůli tomu, že se o celou kolekci starala pouze žena. Ženy zase mohou být ujištěny, že to, co na sebe dají, je řádně podle módních předpisů. Jednotlivé kousky zasahují do všech druhů oblečení, tudíž se setkáte s tričky, halenkami, nátělníky, šortkami i kalhoty.

Kosmetika? Jedině Benetton!

I nadšenci do kosmetických značek si přijdou na své, protože konečně přijdou na to, že ty nejlepší kosmetické produkty jsou pouze od této značky. Na kosmetické produkty se firma orientuje už od roku 1986, kdy začala vyrábět své vlastní parfémy. Ten první (a dodnes stále aktuální a populární) se jmenoval Colors. O šest let později se zakladatelé pustili do dalšího vyrábění takových produktů. Jenže nyní už potřebovali své výrobky i trošku propagovat, a tak se rozhodli toho roku také založit mezinárodně vydávaný magazín v angličtině a francouzštině zvaný stejnojmenně Colors.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová