Změnit práci?

Práce by měla být pro člověka něco, co ho naplňuje a baví, ne pouze nutnost k přežití! Všichni jsme se již dostali do situace, kdy jsme nevěděli, zda bude lepší odejít, a nebo tomu dát ještě čas a ve stejném zaměstnání ještě nějaký ten čas zůstat.

Buďme k sobě upřímní a lidí co svou práci milují tak, že by tam byli 24 hodin denně, 7 dní v týdnu je pramálo. Ne pro všechny je práce něčím naplňujícím. Většina lidí bere své zaměstnání jako nutnost k vydělání peněz na živobytí. Měli bychom si ale uvědomit, že v práci trávíme dost cenného času našeho života. Z tohoto důvodu bychom tam měli být aspoň trochu spokojení. Zde tedy 5 znaků, kdy je třeba změna:

  1. Vaše práce vám nedá spát. Je pro vás velice stresující a nezvládáte ji. Úkoly jsou stále den co den stejné a nemáte prostor na seberealizaci.
  2. Při příchodu do práce se z vás stane někdo jiný. Musíte se neustále přetvařovat a to vás stresuje.
  3. Děláte práci navíc, snažíte se vyniknout a být ten nejlepší, ale tato snaha a odvedená práce není nijak ohodnocená.
  4. Už od půlky týdne se nemůžete dočkat, kdy už to skončí a přijde víkend. Čas vám v práci strašně pomalu utíká. V noci se neustále budíte, a myslíte, co vás následující den čeká nebo na co jste zapomněli.
  5. Nesouhlasíte s přístupem vedení k vůči vám.

Pochyby jsou na místě

 

V práci zůstaňte, pokud vám dává smysl a nese uspokojení. Sice z práce chodíte unavení, ale práce by vás měla také nabíjet. Je třeba pozorovat, s jakou náladou domů přicházíte. Pokud převažuje nálada spíše špatná je na místě práci opustit.