Ženy a jejich postelové chyby

Láska, vztah, sex, vášeň. To jsou čarovná slova, která na nás působí jako červená barva na býka. Je to zvláštní, jak většina zbystří jen, co se tyto slova vysloví. Vždyť co by byl život bez lásky, sexu a jídla? Jak se stát, ale dokonalou milenkou? Které věci jsou všeobecně známé, že děláme, my ženy, špatně? Samozřejmě ani muž není dokonalý.. co si budeme povídat. Ale o tom někdy příště.

Sex ať už si to připouštíme nebo ne, je důležitou a někdy i rozhodující součástí vztahů. Měly bychom se proto snažit, aby byl také jednou z nejpříjemnějších chvil strávených s partnerem. Dlouhodobý vztah může sklouznout do stereotypu a naopak ten krátkodobý, může být krátkodobým právě kvůli nespokojenosti v sexuální oblasti.

Je to jako s jídlem, každý máme jiné chutě, jiné požadavky, milujeme rozdílné kuchyně. Přesně tak je to i v posteli. Je důležité najít si partnera, s kterým své chutě a kuchyně dokážete sladit. Pojďme si říct pár všeobecných chyb, které děláme my ženy. Myslím, že každá se v nich aspoň malinko uvidíme.

Čekáme, až partner projeví zájem

Hodně žen z různých důvodů není tím aktivním impulsem, který navodí sexuální hrátky. Takové jednání vede muže k pocitu, že vám na sexu nezáleží, že vás to s ním dokonce nebaví a nemáte o něj zájem. Vyveďte ho občas z omylu a dejte mu najevo, že po něm také toužíte.

Bojíme se říct, co se nám líbí

Muž opravdu neumí číst naše myšlenky. Bohužel. A pokud mu jasně neřekneme, co se nám líbí nebo naopak nelíbí, sex si pořádně neužijeme. Zahoďte stud za cenu skvělého orgasmu. Není od věci mu to předvést či ho jasně vést. Muž je v téhle oblasti učenlivý a ocení, když ho nenecháte tápat.

Neumíme se vyrovnat s odmítnutím

Mužské libido je sice silnější než ženské, ale to neznamená, že musí být vždy při chuti. Pokud vás muž odmítne, neberte si to tak osobně. Máme tendenci si po odmítnutí malovat ty nejhorší scénáře: už mě nemiluje, má jinou, už se mu nelíbím. Pokud se taková situace neděje až nápadně opakovaně, hoďte to za hlavu. Vždyť ani vy nemáte náladu na milování pokaždé, a neznamená to, že svého partnera nemilujete nebo ho podvádíte. Rozhodně kvůli tomu nepřestávejte být aktivní. (viz bod první)

Hraný orgasmus

No co si budeme nalhávat, snad každá z nás to někdy udělala. I když to děláme s dobrým úmyslem, aby měl muž radost a byl spokojený, ubližujeme tím hlavně sobě. Muž akorát nabyde dojmu, že tohle vám dělá opravdu dobře a bude se o to stejným způsobem pokoušet příště a příště. Namísto toho, aby hledal a zkoušel, jak vás tedy uspokojit.

Změna je pro nás pasé

Máte ověřený způsob, kdy dosáhnete vyvrcholení, tak proč jej měnit, že? Jenže tímhle směrem jdete akorát naproti stereotypu a nudě. Pokud vám partner navrhne něco nového nebo cítíte vy sama, že by to něco nového potřebovalo, nebojte se a jděte do toho! Ovšem jen v případě, že je vám už jen ta představa příjemná a není vám to proti srsti. Rozhodně se k ničemu vyloženě nenuťte jen kvůli partnerovi. Stačí si promluvit a vyjasnit, kde jsou meze vaší morálky a touhy.

Přeháníme to s mluvením

Ano je fajn si některé věci vyjasnit. Ale my ženy někdy neodhadneme tu hranici, kdy je pro muže příjemné o jistých intimních věcech hovořit. Zbytečné rozebírání a komentování není úplně ideální. Zkrátka všeho moc škodí. Dále si dávejte pozor na takové to naše zbytečné tlachání. Pokud máte potřebu mluvit, zkuste mluvit o něčem, co partnera víc nažhaví, něco s erotickou a lechtivou tématikou.

 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová