Ženy mají divadelní garderobu jednodušší

Ženy mají větší výběr. Zároveň to ale přináší i šanci všechno zkazit. Z čeho mohou volit? Když jim ve skříni padnou do oka polodlouhé šaty, kostým, sukně s blůzkou, nebo i malé černé šaty, je to přesně ono. K tomu elegantní boty, v nejlepším případě lodičky. Svůj outfit mohou doplnit i elegantním kloboučkem, ale pozor, musí ho nechat v šatně. Vše mohou podtrhnout i vhodným decentním šperkem. Korunu všemu dodá také malá kabelka psaníčko sladěná barevně s oděvem.

S čím budou dámy poutat nežádoucí pozornost?

  • Když si klobouk nechají na sobě i v hledišti. Klobouk smí dáma mít na hlavě jedině v případě, že má s doprovodem pro sebe lóži.
  • Vyberou-li si příliš extravagantní model šatů (například příliš hluboký výstřih nebo křiklavou barevnou kombinaci).
  • Obléknou-li si velkou večerní – ta se hodí jedině na slavnostní premiéru.
  • Pokud podcení výběr bot. Staré sešmajdané mokasíny jsou sice pohodlné, ale k šatům či kostýmku opravdu nepatří.
  • Přeženou-li to s délkou či spíše krátkostí malých černých šatů. I když má ženy postavu opravdu k nakousnutí, neměla by si do divadla brát tak krátké šaty, že jí v nich budou po sehnutí vidět tanga, i když mají krásnou krajku.
  • Pohřbí-li elegantní oufit obrovskou crossbody kabelou. Nechte ji v šatně, do hlediště berte jenom malé psaníčko.

Volnější dress code u komornějších scén

Komornější divadla mají dress code trochu volnější. Mužům postačí světlý vycházkový oblek doplněný světlou, ke kterému dokonce ani nemusí mít kravatu. Ženám pro tuto příležitost nejlépe padnou společenské odpolední šaty.

Malá divadla dovolují i běžné oděvy

U opravdu malých scén je oblečení ještě méně formální. Hodí se čistý a sladěný oděv pro běžné denní nošení. U mužů třeba světlejší kalhoty a k nim padnoucí košile s dlouhým rukávem, u žen kalhoty, halenka a svetřík. Tedy klidně i to, v čem pravidelně vyrážejí do práce do kanceláře.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová