Začněte připravovat zahradu na jaro

Jaro je konečně tady a pomalu, ale jistě se začínáme chystat na první jarní sázení. Není přeci nad svou vlastní zeleninu, která je bez chemického zpracování a bez různých nebezpečných postřiků. Navíc když si ji vždy ráno utrhneme ze zahrádky, je to mnohem lepší pocit, než když si zajdeme do obchodu a koupíme si všední okurek či papriku, která nikdy nechutná tak skvěle jako právě ta vypěstovaná. Ovšem než začneme se sázením, je třeba naši zahradu perfektně připravit na nadcházející zátěž. Musíme myslet na každý detail, protože třeba zapomenutý kousek půdy může zapříčinit, že se na daném kousku nedočkáme zrovna dobré úrody.

Ze všeho nejdříve okypřete půdu

Postarat se o půdu a samotné záhonky je to nejzákladnější pravidlo, které musíte mít v malíku. Okypřit půdu a dobře připravit hlínu na první jarní sázení je vždy ten první a základní krok. Pořádně si nakopejte záhonky a vyndejte nepříjemnou plevel, který se nám urodil z brzkého začátku jarního období. Na sázení si pak jednotlivé záhonky dobře narýhujte a do těch rýh pěkně sypte jednotlivá semínka různé zeleniny. Po řádném zasypání máte pro letošek hotovo. Už zbývá jen pravidelné kropení!

Tráva potřebuje posekat a stromy ostříhat

Největší újmu po zimním období odnesly jistě stromy. Ty jsou velmi poškozené. Pokud na nich očekáváte úrodu, musíte se o ně řádně postarat. Ostříhání suchých větví je tedy na místě. Povolejte celou svou rodinu, aby vám pomohla odstřihnuté větve odnést a vy se pouze pusťte do korun stromu a ještě než vám zarostou větvemi a jablky či jiným ovocem, rychle ostříhejte ty špatné kousky. Pokud plánujete ve své rodině i svatbu, zasaďte si třeba nováčka, a to konkrétně trnku.

Samozřejmě i tráva potřebuje trošku upravit po zimní sněhové pokrývce. Než se vzpamatuje, chvilku to trvá, ale až se dá do pohybu, už budete sekat trávu co týden. Jedná se o ne moc oblíbenou aktivitu, ale je zapotřebí, pokud vlastníte zejména velkou zahradu. Nechcete přece pouštět děti do vysoké trávy, ve které se jen ztratí.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová