Jak vytvořit harmonii mezi pončem a celým outfitem?

Platí zde pravidlo nepřímé úměry. Čím větší pončo rozevlátějšího střihu, tím užší a přiléhavější sukně či kalhoty. K méně vlajícímu kousku si tak můžete vzít i klasické kalhoty, ale v žádném případě nemohou být rozšířené či dokonce zvonové. Přiléhavostí dolního kousku vytvoříte harmonii a módní policie vám dá pochvalu.

Nebuďte jako zastydlá hippie

Takže jaké sukně k ponču? Úzké pouzdrové jsou ideální. Ovšem mějte se na pozoru se sukněmi áčkového nebo kolového střihu. Pouštíte se totiž na tenký led, který tvoří hranici mezi elegantní dámou a stoupenkyní hnutí hippie, jež si spletla století. 70. léta 20. století už jsou dávno za námi.

Úzké elastické nohavice skvěle padnou

V případě kalhot volte také úzké elastické. K indiánským pončům dokonale padnou úzké džíny, k jednobarevným elegantním pončům úzké společenské kalhoty. I když s legínami nošenými ven se musí velmi opatrně, k ponču vám budou určitě slušet.

Nebojte se ukázat nohy

Výhodou ponča je, že zakryje různé tělesné nedostatky, třeba větší bříško, nebo chybějící pas. Bez obav si ho proto mohou dovolit i silnější ženy. Umožní příjemně podtrhnout dolní část těla, takže pokud máte pěkné nohy, ukazujte je.

Dejte si pozor na délku i objem

Pozor ale na délku ponča. Moc dlouhé dokáže opticky zkrátit postavu, proto ženy menších postav by měly volit kratší ponča. Také by pončo nemělo být příliš veliké, zdůrazňuje pak objem proporcí, a přitahuje pozornost nežádoucím směrem.  Pokud si pončo uděláte samy, můžete si délku přizpůsobit:

Pusťte se do výroby

Ponča mají velice jednoduchý střih, a proto si je můžete vyrobit i doma, což už víte. Zkuste ale třeba i nějaké v indiánském stylu: I když jinak nepatříte mezi příliš zdatné švadleny, pončo bez potíží zvládnete.

Variabilní kousky pro každou příležitost

Na závěr vás přesvědčíme o tom, jak variabilní mohou ponča být:

Z téhle nabídky si vybere každý. Od ponč pro běžné nošení až po společenská či laděná ve stylu ethno. Pončo se hodí ke všemu, důležité je vybrat to správné.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová