Vyčistěte po zimě své kabáty doma či v čistírně

Letošní zima byla opravdu náročná. Většina teenagerů prožila toto období ve velkém smutku, protože bylo neobvyklé, že museli přes zimu odložit své tenisky, protože v nich se to přes letošní kruté mrazy, kdy teploty dosahovaly až mínus třiceti stupňů, nedalo vydržet. Naštěstí móda přišla hned s několika jinými tipy, které by mohly být naprosto skvělou náhražkou za tenisky. Jich se nakonec řada lidí i chytila, proto jsme mohli krušnou zimu prožít s opravdu příjemným pocitem tepla na nohách.

Ostatně nyní už je konečně jaro a i když jsme se donedávna museli potýkat ještě s mírným sněžením i na konci dubna, přesto bychom měli udělat už nějakou tu očistu šatníku. Schovat bychom měli zimní věci, a to hlavně teplé svetry nebo huňaté roláky, na které je v dnešním počasí už opravdu teplo. Čepice a velké šály už půjdou taky stranou, protože se musí udělat prostor pro kšiltovky a nové klobouky, které jsou nyní trendem číslo jedna.

Ostatně i čistku v botníku musíme relativně rychle provést. Musíme se zaměřit především na kozačky, kterých jsme si letos užili až, až. Ty pěkně schováme daleko do hloubky botníku a vytáhneme je zase na necelý rok. To samé uděláme i se sněhulemi a podobnými botami. Nesmíme však zapomenout na skříň s kabáty, protože ta je jistě po zimě nejobjemnější. Než je však uložíme k ročnímu spánku a než skříně zaplníme především oblíbenými lehčími bundami, musíme dát kabáty řádně vyprat a vyčistit. Samozřejmě je neházejte do pračky, protože tak se kabáty maximálně poškodí a během příštího roku se můžete dočkat i toho, že budete celou svou kabátovou šatnu kupovat znova. A to není zrovna ten nejlevnější kumšt, proto své drahocenné kabáty svěřte do rukou odborníků, a sice do čistírny.

Čistírny jako levnější varianta

Mnoho lidí by si mohlo myslet, že je čistírna v dnešní době už drahá. Ovšem je to mnohem levnější řešení. Kdybyste kabáty čistili nezkušeně doma, možná byste se dočkali řádných chyb, kterých byste se na kabátu dopustili. Takové chyby už nejdou tak lehce opravit, proto se raději rozhodněte (v tomto případě už pro levnější) variantu, a to pro odborné zkušené ruce těch, kteří pracují v čistírně. Mnohdy vám kabát vyčistí i daleko lépe, než byste to dokázali vy v pohodlí domova.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 368 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová