Jak vybrat vhodnou podprsenku?

Podprsenky v poslední době prošly jakousi inovací. Vždy byly podprsenky pouze nepohodlné kusy oblečení, o nichž se říkalo, že je jistě vymysleli muži, aby ženino poprsí vypadalo větší. Ovšem není to pravda – podprsenky vymyslela opravdu žena. Ženy jsou však na jednu stranu rády, ale každá i přes tento fakt miluje příchod z práce domů a rozepnutí podprsenky. Jedná se asi o stejný pocit, jako když muži po dlouhém dni oblečou tepláky.

Domněnky, že jsou podprsenky opravdu nepohodlné kusy oblečení, byly vyvráceny v poslední době, kdy se na trh dostala oblíbená body nebo podprsenky bez kostic. Najednou je ženy nechtěly sundat v žádném případě, protože něco tak pohodlného nezažily. Pohodlí tedy u podprsenek měly zaručeno, ale přece jen zjistily, že se také typy podprsenek nehodí na každou událost. Proto je důležité, abyste si nejen v obchodě, ale také na různé příležitosti vybraly tu nejvhodnější podprsenku. Jak ale na to?

Dbejte na styl oblečení

Nejvíce se ženy ptají, jak si vybrat vhodnou podprsenku na sport. Jednoduší odpovědi však ani není – musíte dbát na to, aby se vám podprsenka líbila a byla pevná, přesto pohodlná. Ve sportu se dbá především na pohodlí, a to jistě zaručuje řada sportovních podprsenek. Pakliže však hledáte takový typ podprsenky, který by se hodil na běžné nošení například pod tričko nebo jiné, zvolte již zmiňovaný pohodlný kousek bez kostic. Většinou se jedná o krajové vzory všech různých barev. Značené bývají většinou jako běžné oblečení, proto si nemusíte podprsenku zkoušet, jako tomu bývá u běžných velikostí, kdy si mnohdy nevíte rady.

Když už jsme u těch běžných podprsenek s kosticí – nevolte si push-up podprsenky. Poprsí jen nepříjemně a hlavně nevkusně zvětšují a navíc nejsou zrovna pohodlné – obvykle totiž škrtí. Navíc málokdy dobře sedí, proto raději volte naprosto klasickou podprsenku na běžné události či do elegantní společnosti.

V poslední době se navíc rozeběhl i trend těch podprsenek, které nemají ramínka a jsou naprosto neviditelná. Přilepují se na tělo a drží přesně jako všední druhy tohoto oblečení. Hodí se například k šatům bez ramínek nebo k velkým výstřihům či šatům s hlubokým výkrojem na zádech.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová